Naujienų srautas

Mokslas ir IT2012.06.18 20:32

Pop muzikai kurti talento nereikia, užtenka evoliucijos

LRT.lt 2012.06.18 20:32

Tobulą pop muzikos melodiją galima sukurti naudojant kompiuterinę programą ir patobulinti atsižvelgiant į klausytojų pastabas, teigia tyrimą atlikę britų mokslininkai. 

Tobulą pop muzikos melodiją galima sukurti naudojant kompiuterinę programą ir patobulinti atsižvelgiant į klausytojų pastabas, teigia tyrimą atlikę britų mokslininkai.

Eksperimento, pavadinto „DarwinTunes“ („Darwino melodijos“) tikslas – įvertinti vartotojų pasirinkimo svarbą formuojant muziką, kuri tampa hitu radijuje.

Programa naudojo atsitiktinai sukurtus sintezatoriaus ritmus, melodijas ir garsus, pradedant varpų skambesiu, baigiant zvimbesiu ir pypsėjimu.

Visus šiuo 8 sekundžių trukmės kompiuterio kūrinius vertino interneto naudotojai. Vertinimo skalė – nuo „Negaliu to pakęsti!“ iki „Man patiko!“, teigiama tyrime.

„Mėgstami“ garso takeliai buvo sumaišomi su kitais gerai įvertintais. Kuo daugiau tokių „evoliucijų“ konkretus takelis patyrė, tuo labiau jis patiko žmonėms.

„Mes pradėjome svarstyti, ar vartotojų pasirinkimas yra tikroji jėga, slypinti už nepailstamo pop muzikos maršo“, – teigė tyrimo bendraautorius Armandas Leroi, Imperatoriškojo koledžo Londone evoliucinės vystymosi biologijos profesorius.

„Kiekvieną kartą, kai kas nors parsisiunčia vieną, o ne kitą garsi takelį, jie pasirenka, o milijonas pasirinkimų yra milijonas kūrybinių veiksmų“, – pridūrė jis.

Tyrime dalyvavo apie 7 tūkst. interneto klausytojų.

Garso pavyzdžiai, sulaukę prasčiausių įvertinimų, netrukus pranyko, o malonesni ausiai gyvavo toliau.

„Esant natūraliai atrankai, po maždaug 2,5 tūkst. kartų autoriai nustatė, kad garsai sparčiai evoliucionavo į patrauklią muziką“, – teigiama tyrime.

„Mes žinojome, kad mūsų evoliucinis mašinos variklis vieno naudotojo rankose sukurs gana gerą muziką, tačiau mes norėjome sužinoti, ar tai pavykti labiau darvinistinėje aplinkoje, kur šimtai klausytojų teikia savo vertinimus“, – teigė tyrimo bendraautorius Bobas MacCallumas, Imperatoriškojo koledžo Londone moskitų genomikos bioinformatikas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi