Mokslas ir IT

2020.10.05 16:59

Egipte rasti 59 sarkofagai, skaičiuojantys daugiau nei 2 tūkst. metų

Jolanta Paškevičiūtė, Milda Vilikanskytė, LRT TV naujienų tarnyba2020.10.05 16:59

Naujas Egipto archeologų radinys. Žiniasklaidai šį savaitgalį buvo pademonstruoti 59 gerai išsilaikę neliesti sarkofagai, kuriuose žmonės buvo palaidoti prieš 2 tūkstančius metų. Jie aptikti kasinėjant senovės Egipto sostinės Memfio nekropilį, kurį UNESCO įtraukė į pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Ornamentais puoštas vienas iš sarkofagų atveriamas stebint reporteriams. Jame – mumifikuoti palaikai, įvynioti į hieroglifais išrašytą audeklą. Radiniui 2,5 tūkstančio metų.

Maždaug prieš tris savaites Egipto archeologai atkasė pirmuosius 13 sarkofagų 11 metrų gylyje, bet darbus tęsė, kol 12 metrų gylyje aptiko daugiau senovės Egipto palikimo. Ir tai dar, ko gero, ne pabaiga. Kasinėjama netoli Džoserio piramidės, kuriai maždaug 4,7 tūkst. metų.

Žinios. Vyriausybei – siūlymai nuo kitų metų didinti MMA 35 eurais

„Demonstruojame 59 sarkofagus, trijose šachtose jų turi būti daugiau. Taigi, tai ne kasinėjimų pabaiga, o tik pradžia“, – sako Chaled El-Enany, Egipto turizmo ir paveldo ministras.

„Visi nauji radiniai bus demonstruojami Didžiajame Egipto muziejuje, kuris statomas Gizos slėnyje ir ketinama jį greitai atidaryti“, – teigia C. El-Enany.

Visi šie sarkofagai vėlyvojo laikotarpio, 26-osios dinastijos laikų. Septinto ar šešto amžiaus prieš Kristų.

Egipto ekspertai sako – labai svarbu, kad rasti sarkofagai nebuvo atidaryti nuo to laiko, kai prieš daugiau nei 2,5 tūkst. metų buvo užkasti Sacharos dykumos smėlyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.