Mokslas ir IT

2020.10.02 17:07

„Women in Biotech“ įsibėgėja: Marissa Fayer skatins moteris prisidėti prie pasaulio keitimo

LRT.lt2020.10.02 17:07

Spalio 6 dieną, 15 val. tiesiogiai Lietuvos laiku, antrąją virtualių renginių ciklo „Women in Biotech“ dalį pradės medicinos technologijų ekspertė, verslininkė, lektorė, filantropė, pažangių idėjų konferencijos „TEDx“ pranešėja Marissa Fayer, rašoma pranešime žiniasklaidai.

20-ies metų patirtį gyvybės mokslų sektoriuje turinti moteris – lyderė pasakos apie tai, kaip nevyriausybinės organizacijos veikia medicinos technologijų srityje, kokios galimybės gyvybės mokslų sektoriuje laukia moterų bei skatins lietuves prisidėti prie reikšmingų pokyčių tuose pasaulio taškuose, kur medicina ir švietimas sunkiai prieinami.

M. Fayer įkūrė ne tik konsultacijų kompaniją „Fayer Consulting“ medicinos technologijų srityje veikiančiam verslui, bet ir ne pelno siekiančią organizaciją „HERHealthEQ“, orientuotą į moterų sveikatos gerinimą visame pasaulyje. Ji taip pat aktyviai dalyvauja įvairiose mentorystės ir sveikatingumo skatinimo programose, vykdomose Afrikoje, Lotynų Amerikoje bei daugybėje kitų besivystančių pasaulio šalių, kur medicinos paslaugos nėra pasiekiamos lengva ranka. Spalio 6 dieną M. Fayer tiesiogiai kreipsis į lietuves, skatindama prisidėti prie pasaulio gerovei reikšmingo gyvybės mokslų sektoriaus.

„Pasaulyje egzistuoja nemažai šalių, kuriose nekalbama apie pavojingas ligas, virusus, trūksta medicinos priemonių, o taip pat ir švietimo, kuris didintų sąmoningumą. Gyvybės mokslai yra ta sritis, kurioje save gali atrasti bene kiekvienas, norintis prisidėti prie geresnio pasaulio kūrimo. Mums reikia kuo daugiau specialistų, mokslininkų, entuziastų, kurie padėtų žmonijai atsikratyti tokių ligų, kaip COVID-19 ar vėžys, kurtų darnią ir sveiką, mediciniškai išprususią visuomenę“, – sako M. Fayer.

Pranešėja pastebi, kad gyvybės mokslų industrija Lietuvoje kasmet ūgteli maždaug po 25 proc., todėl kartu su platformos „Women in Biotech“ organizatoriais – Lietuvos biotechnologų asociacija – skatina Lietuvos studentes, verslininkes, inžinieres bei mokslininkes realizuoti save gyvybės mokslų srityje ir kviečia prisidėti prie pagalbos tiems, kuriems labiausiai jos reikia.

„Pasauliui susiduriant su pandemija, suvienyti jėgas – itin svarbu. Tikiu, kad Lietuvoje yra gabių ir motyvuotų specialistų, su kuriais galėsime kartu tirti įvairias ligas, skatinti medicininį švietimą, prisidėti prie inovacijų plėtros bei sveikatos sistemos tobulinimo. Kai kuriems būsimiems specialistams bei tiems, kurie jau dirba šiame sektoriuje, ar juo domisi, reikia postūmio, motyvacijos ir suteiktų galimybių. Apie tai ir kalbėsime virtualaus renginio metu, nes lietuviai turi žinoti, kad jie gali tapti reikšminga svarbių pokyčių pasaulyje dalimi“, – įžvalgomis dalijasi M. Fayer.

Renginys nemokamas ir nekomercinis, tačiau registracija – privaloma. Nuorodą registracijai galima rasti LBTA paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ arba internetiniame puslapyje www.winb.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt