Mokslas ir IT

2020.09.24 14:37

Nobelio premija padidinta iki beveik 950 tūkst. eurų

ELTA2020.09.24 14:37

Pinigų suma, kurią gauna kiekvienas Nobelio premijos laureatas, šiemet padidinta – anksčiau ji atitiko 9 mln. Švedijos kronų, dabar siekia 10 mln. Švedijos kronų, ketvirtadienį paskelbė Nobelio fondas.

„Pastaraisiais metais įgyvendinti darbai, pagerinę Nobelio fondo finansinę padėtį, leido padidinti premijos sumą“, – teigiama organizacijos pranešime.

Šių metų medicinos, fizikos, chemijos, literatūros, taikos ir ekonomikos Nobelio premijos laureatai bus paskelbti per spalio antrąją savaitę.

2011 m. premijos suma buvo sumažinta nuo 10 iki 8 mln. Švedijos kronų, tais metais fondas pradėjo programą, kuria siekė pagerinti savo finansų situaciją.

Nuo 2012 m. pradžios fondo investicijų kapitalas išaugo nuo 3 mlrd. iki 4,6 mlrd., o metinė investicijų grąža siekė 9 proc. daugiausia dėl palankių rinkos tendencijų ir teigiamų fondo turto valdymo rezultatų, teigė fondo atstovai.

Nobelio fondas kiek anksčiau paskelbė, kad tradiciškai rengiama apdovanojimų ceremonija ir banketas Stokholme dėl koronaviruso pandemijos atšaukiami. Vietoj to per televiziją bus transliuojama, kaip laureatai prizus atsiims savo valstybėse.

Nobelio taikos premijos ceremonija Osle, nors ir mažesnio masto, vis dėlto įvyks, tradicinis banketas taip pat buvo atšauktas.