Mokslas ir IT

2020.09.24 14:30

„Facebook“ grasina, kad nutrauks savo veiklą Europoje

LRT.lt2020.09.24 14:30

Europos reguliuotojai siekia neleisti „Facebook“ perkėlinėti duomenis per Atlantą. Socialinių tinklų gigantė grasina nutrauksianti savo paslaugų tiekimą daugiau nei 400 milijonų Europos vartotojų, rašo „Vice“.

„Facebook“ pagrasino susirinkti savo žaislus ir keliauti namo į JAV, jeigu Europos reguliuotojai neatsitrauks ir neleis socialiniam tinklui eiti savu keliu.

Dubline vykusiame teisme „Facebook“ pareiškė, kad Airijos duomenų apsaugos komisijos sprendimas privers bendrovę palikti 410 milijonų žmonių, kurie naudojasi „Facebook“ ir „Instagram“.

Sprendimas, kuris nepatinka socialiniam tinklui, yra praeitą mėnesį priimtas nurodymas sustabdyti Europos klientų duomenų perdavimą į JAV esančius serverius. Taip nuspręsta dėl susirūpinimo, kaip JAV valdžia naudoja tuos duomenis.

„Facebook“ pateikė ieškinį, kuriame ginčijo Airijos duomenų apsaugos komisijos draudimą. Šią savaitę paduotame pareiškime bendrovė pateikė labai rimtus kaltinimus Airijos duomenų apsaugos pareigūnei dėl nusistatymo prieš „Facebook“ ir šališkumo.