Mokslas ir IT

2015.02.14 17:27

Nustatyta, kurios viešbučio kambario vietos nešvariausios

LRT.lt2015.02.14 17:27

Apsistoję viešbutyje norite išvengti mikrobų? Tuomet nejunkite televizoriaus ir šviesų .

Apsistoję viešbutyje norite išvengti mikrobų? Tuomet nejunkite televizoriaus ir šviesų.

Naujas tyrimas atskleidė, kad nuotoliniai televizorių valdymo pulteliai ir šviesos jungikliai yra nešvariausi daiktai viešbučio kambariuose, rašo LiveScience.com.

Hjustono universiteto tyrėjai paėmė bakterijų mėginius nuo kelių viešbučio kambarių daiktų trijuose Jungtinių Valstijų regionuose. Nors tikėtasi, kad didžiausias bakterijų lygis bus tualete ir kriauklėje, tyrėjus nustebino dar keletas mikrobais aptekusių daiktų, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pultelis ar prie lovos stovinčios lempos jungiklis.

Viešbučių kambariai „neturi būti paruošiami kaip operacinės“, teigė vienas tyrimo autorių Jay Nealas, Hjustono universiteto mikrobiologas, tačiau neabejotina, kad dar yra kur tobulėti.

Ant televizoriaus pultelio randamų bakterijų kiekis nereiškia, kad jis „nešvaresnis, nei esantis namuose, tačiau viešbučio kambaryje jis yra keistesnis veiksnys“, teigė mokslininkas, prižiūrėjęs tyrimą, kurį atliko studentė Katie Kirsh.

Kambarinės kiekvieno kambario valymui skiria maždaug 30 minučių, teigė K. Kirsh. Jei tyrėjai galėtų nustatyti labiausiai užterštas kambario vietas, valymo procesas galėtų tapti efektyvesnis.

Daugiausiai teršalų aptikta kambarinės valymo vežimėlyje, konkrečiai – ant šluotos ir kempinės. O tai problema, nes tai reiškia, kad bakterijos pernešamos iš kambario į kambarį, teigia tyrėjai.

Mažiausiai bakterijų rasta ant galvūgalio lentos, užuolaidų karnizų, vonios durų rankenos.

Tačiau tyrimas parodė, kad bakterijų lygis viešbučio kambariuose yra nuo 2 iki 10 kartų didesnis nei leidžiamas ligoninėse.

Tai, kad kambaryje yra bakterijų, dar nereiškia, kad žmonės susirgs, tačiau tokia tikimybė didesnė.

Vienintelis tyrimo ribotumas yra tai, kad jis buvo nedidelis. Ištirti 9 viešbučio kambariai trijose valstijose – Teksase, Indianoje ir Šiaurės Karolinoje.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.