Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.12.23 15:57

Kas tai? Mokslininkų galvosūkį išsprendė „Facebook“ nariai

lrytas.lt 2015.12.23 15:57

Izraelio mokslininkai kelis mėnesius svarstė, kas yra ir kam skirtas šis auksu padengtas objektas, kuris buvo aptiktas kapinėse Jeruzalėje. Jau net buvo susiruošta keistenybę susprogdinti. Tačiau jiems kilo geniali idėja: paprašyti „Facebook“ narių pagalbos. Ir šis sprendimas pasiteisino. 

24 karatų auksu padengtas neįprastos formos metalinis daiktas buvo peršviestas rentgeno spinduliais, tačiau tai nepateikė jokių užuominų. Baiminantis, kad tai gali būti sprogmuo, jį svarstyta sunaikinti. Tačiau prieš imantis drastiškų veiksmų, mokslininkai nusprendė kreiptis pagalbos į internautus. 

Prašymas atpažinti neįprastą daiktą antradienį buvo paskelbtas Izraelio senienų valdybos „Facebook“ paskyroje, nurodo „NBC News“. Netrukus mįslė buvo išspręsta, o atsakymą pateikė italas Micahas Barakas. 

Paaiškėjo, kad tai – prietaisas, pavadintas „Isis Beamer“. Jį net galima užsisakyti internete, o kaina siekia 359 eurus. 

Egiptiečių derlingumo, vandens ir vėjo, motinystės deivės Izidės (lot. Isis, Isidis) vardu pavadintas daiktas skirtas „harmonizuoti geopatinius ir elektromagnetinius radiacinius laukus“, o jį naudoja Naujojo amžiaus tikėjimo šarlatanai. Be to, panašu, kad jis galėtų atlaikyti bombos sprogimą. 

Kodėl šis objektas buvo paliktas kapinėse, tebėra neaišku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi