Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.02.21 13:12

Mokslininkai nustatė, kodėl moterys šneka daugiau

LRT.lt 2013.02.21 13:12

Moterys iš tiesų šneka daugiau nei vyrai, patvirtino tyrimą atlikę mokslininkai. 

Moterys iš tiesų šneka daugiau nei vyrai, patvirtino tyrimą atlikę mokslininkai.

Amerikos tyrėjai nustatė, kad moterys yra plepesnė lytis, nes jų smegenyse yra daugiau ypatingo „kalbos proteino“.

Tyrimas, kurį atliko Merilendo neurologai ir psichologai, padarė išvadą, kad moterys šneka daugiau, nes jų organizme yra daugiau proteino Foxp2.

Mokslininkai nustatė, kad tiriant žmones,  aukštesnis šio proteino lygis aptiktas moteriškos lyties individuose, o tiriant žiurkes – vyriškos.

Kiek anksčiau skelbta, kad moterys per dieną pasako apie 20 tūkst. žodžių – daugiau kaip 13 tūkst. daugiau nei vyrai.

„Šis tyrimas – vienas iš pirmųjų, parodančių su kalba siejamo proteino skirtumus abiejų lyčių žmonėse ir gyvūnuose. Šie rezultatai iškelia galimybę, jog su lytimi susiję smegenų ir elgsenos skirtumai yra labiau paplitę ir įsitvirtinę anksčiau nei manyta“, – teigė tyrimui vadovavusi Margaret McCarthy.

Tyrime mokslininkai bandė nustatyti, dėl ko vyriškos lyties žiurkės yra iškalbingesnės nei moteriškos lyties.

Jie keturių dienų žiurkių jauniklius atskyrė nuo motinų ir suskaičiavo, kiek kartų per 5 minutes jie sucypsėjo „viršgarsiniame diapazone“, aukštesniais dažniais, nei gali girdėti žmogaus ausis.

Nors abi lytys sucypsėjo šimtus kartų, patinėliai dejavo dukart dažniau, nustatė mokslininkai. Tačiau kai jaunikliai grąžinti į narvą, motina iš pradžių ėmė rūpintis sūnumis.

Atlikus smegenų dalių, kurios siejamos su kalba, tyrimus, paaiškėjo, kad vyriškos lyties jauniklių organizmuose proteino Foxp2 buvo 30 proc. daugiau.

„Remdamiesi stebėjimais, teigiame, kad aukštesnis Foxp2 lygis merginų ir vyriškos lyties žiurkių organizmuose rodo, kad Foxp2 proteino lygis siejamas su daugiau bendraujančia lytimi“, – teigė M. McCarthy. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi