Mokslas ir IT

2020.09.16 20:13

„Apple“ pristatė šių metų naujienas, tačiau „iPhone“ dar teks palaukti

Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2020.09.16 20:13

Antradienį įvyko pirmasis šių metų rudens „Apple“ naujienų pristatymo renginys. Taip laukiamų naujųjų „iPhone“ telefonų išvysti dar nepavyko, todėl kol kas „obuolio“ gerbėjai turės pasidžiaugti naujais laikrodžiais ir planšetiniais kompiuteriais.

„Apple Watch 6“ ir „Apple Watch SE“

Naujasis „Apple Watch 6“ turi kelis patobulinimus, kurių neturėjo anksčiau – tai VO2Max ir rankų plovimo matuokliai. Laikrodis atpažįsta judesius ir garsą plaunant rankas bei skatina jo turėtoją plauti rankas ne trumpiau nei 20 sekundžių. Pastarasis įrankis – vienintelis tikrai naujas dalykas šiuose įrenginiuose, nes miegą laikrodžiai seka jau ne pirmus metus, taip pat ir širdies ritmą, pulsą, skaičiuoja kalorijas ir aktyvumo lygį, o VO2Max, matuojantį deguonies kiekį kraujyje, konkurentai taip pat pristatė jau gerokai anksčiau.

„Apple Watch 6“ naudojamas naujas S6 lustas – dviejų branduolių procesorius, paremtas „A13 Bionic“ procesoriumi, įdiegtu „iPhone 11“ telefonuose. Gamintojas žada, kad ši naujoji laikrodžių serija bus 20 proc. greitesnė nei ankstesni produktai.

Vartotojai turės galimybę rinktis laikrodžius iš naujų spalvų – mėlynos, auksinės, pilkos ir, pirmą kartą, raudonos. Taip pat atsirado naujų laikrodžio vartotojo aplinkos (angl. Watch face) dizainų, tarp jų ir ant ekrano atsiradęs „Memoji“, reaguojantis į kiekvieną judesį ir prisilietimą.

Naujovė yra silikoninė laikrodžio apyrankė be sagties, pavadinta „Solo Loop“. Apyrankė turėtų būti lanksti ir elastinga, todėl nesunkiai užsimaus ant riešo – patiks tiems, kuriems laikrodžio sagtis nuolat įsispaudžia į riešą ir kelia nemalonų niežulį. Šios apyrankės bus septynių spalvų ir skirtingų dydžių, kad vartotojai galėtų išsirinkti jiems patogiausią variantą.

Kompanija sukūrė ir kitą apyrankės versiją, pavadintą „Braided Solo Loop“, pagamintą iš perdirbto silikono gijų. Šias apyrankes galima rinktis iš penkių spalvų, tačiau kompanija nenurodė, ar bus skirtingų dydžių.

Pristatyta ir „Family Setup“ funkcija, kuria galima stebėti vaikų ar kitų šeimos narių buvimo vietą, kontaktus. Pvz., vaiko, neturinčio telefono, laikrodį galima prijungti prie „iPhone“ ir sekti jo veiklą, nusistatyti automatinius pranešimus apie jo buvimo vietą bei kontroliuoti, su kokiais kontaktais jam galima bendrauti. Tiesa, ši funkcija prieinama ne visose pasaulio šalyse – Lietuvoje ji kol kas nepasiekiama.

Bendrovė taip pat pristatė laikrodį, kurio kaina prieinamesnė – „Apple Watch SE“. Jis turi daugumą „Apple Watch 6“ funkcijų, tačiau jame įdiegtas „S5“ lustas, naudotas praėjusių metų „Apple Watch 5“ modeliuose.

Kurį laiką sklandė gandai, kad „Apple“ prie savo produktų pakuotėse nebepridės USB maitinimo blokelio. Kalbama, kad jų vartotojai neberas naujųjų „iPhone“ komplektacijoje, tačiau antradienį paaiškėjo, kad negaus ir būsimieji laikrodžių savininkai. Bendrovė ginasi, kad taip nori sumažinti aplinkos taršą ir anglies dioksido emisijas, nes dauguma namuose jau ir taip turi įkrovimo blokelius.

„Apple Watch 6“ kaina prasideda nuo 399 dolerių (335 eurų).

„Apple Watch SE“ kaina prasideda nuo 279 dolerių (235 eurų).

„iPad“ ir „iPad Air“

„Apple“ priminė, kad šiais metais sueina 10 metų nuo tada, kai išėjo pirmasis „iPad“. Tai vienas sėkmingiausių bendrovės produktų – jų parduota per 500 milijonų vienetų visame pasaulyje.

Dabar kompanija pristatė aštuntos kartos „iPad“ su integruotu „A12 Bionic“ lustu, dėl kurio šis įrenginys yra gerokai greitesnis nei praėjusių metų modelio. Negana to, kompanija giriasi, kad jis yra dvigubai greitesnis negu geriausiai parduodamas „Windows“ kompiuteris ir tris kartus greitesnis negu geriausiai parduodamas „Android“ planšetinis kompiuteris.

Naujasis „iPad“ turi 10,9 colių „Liquid Retina“ ekraną, kurio rezoliucija 2360 x 1640. „Touch ID“ – vartotojo atpažinimo mygtuką gamintojas iš priekio perkėlė ant įrenginio viršutinės briaunos.

Prie įrenginio pridedamas „Apple“ pieštukas, pasak bendrovės, suteikiantis menininkams ir kūrėjams visiškai naują patirtį. Taip pat teigiama, kad ranka parašytas tekstas bus atpažįstamas kaip spausdintas, pieštuku galima pataisyti įvairius dokumentus, perkelti savo užrašus iš vieno failo į kitą ir t.t.

Naujasis „iPad“ kainuoja nuo 329 dolerių (277 eurų).

„Apple“ pristatė ir kitą savo gaminį – „iPad Air“. Kompanijos vadovas Timas Cookas pristatymo pabrėžė, kad šis modelis yra visiškai naujo dizaino.

Įrenginys turi „Apple“ kurtą 5nm „A14 Bionic“ lustą, turintį 11,8 milijardus tranzistorių. Bendrovė tvirtina, kad šis lustas turi 6 branduolių procesorių, naują 4 branduolių GPU architektūrą ir 16 branduolių neuroninį variklį. Žadama, kad šių metų „iPad Air“ yra 40 proc. greitesnis nei senesnės kartos ir jo grafika bus 30 proc. geresnė.

Gera žinia vartotojams: „iPad Air“ vietoj įprastinės „Apple“ jungties, turės universalią „USB-C“ jungtį. Taigi, tie kurie turi naujesnius „Android“ įrenginius, galės pritaikyti įkroviklį ir „iPad Air“. Beje „USB-C“ jungtis jau pritaikyta ir anksčiau šiais metais pasirodžiusiam „iPad Pro“.

„iPad Air“ į vartotojų rankas keliaus penkiomis spalvomis: mėlyna, žalia, sidabrine, pilka ir rausvai auksine. Įrenginys kainuos nuo 599 dolerių (505 eurų).