Mokslas ir IT

2020.09.16 13:25

Trumpas: „Oracle“ yra labai arti susitarimo su „TikTok“

BNS2020.09.16 13:25

Silicio slėnio technologijų milžinė „Oracle“ yra labai arti susitarimo tapti Kinijos valdomos vaizdo įrašų platformos „TikTok“ partnere Jungtinėse Valstijose, taip išvengiant platformos draudimo šalyje, antradienį pareiškė prezidentas Donaldas Trumpas.

D. Trumpo komentaras paskelbtas praėjus dienai po to, kai JAV pareigūnai patvirtino, kad „Oracle“ pateikė pasiūlymą „TikTok“ patronuojamajai įmonei „ByteDance“ JAV prezidento nustatytam terminui artėjant į pabaigą.

Rugpjūčio pradžioje D. Trumpas, pavadinęs populiariąją Kinijai priklausančią vaizdo įrašų platformą „TikTok“ grėsme nacionaliniam saugumui, davė bendrovei laiko šešias savaites parduoti padalinį Jungtinėse Valstijose kokiai nors amerikiečių bendrovei, pareikšdamas, kad kitu atveju platforma „nebeveiks“.

„Girdėjau, kad jie yra labai arti susitarimo“, – žurnalistams pareiškė D. Trumpas ir pridūrė, kad „mes netrukus priimsime sprendimą“, ar patvirtinti susijungimą, kuris padarytų „Oracle“ „patikima technologijų tiekėja“ platformai „TikTok“.

Išsamesnės sandorio informacijos nebuvo paskelbta, tačiau „The Financial Times“ pranešė, kad „ByteDance“ turi perduoti „TikTok“ pasaulinį verslą naujai JAV įsikūrusiai bendrovei, o „Oracle“ investuos kaip mažumos akcininkė kartu su kitais amerikiečių investuotojais.

Jei sandoris įvyktų, būtų išvengta tiesioginio „TikTok“ pardavimo, tuo pačiu suteikiant dalį populiarios programos amerikiečių bendrovei „Oracle“, kurios įkūrėjas Larry Ellisonas yra gerai žinomas D. Trumpo rėmėjas.

D. Trumpas žurnalistams antradienį pažymėjo „labai gerbiantis Larry Ellisoną“.