Mokslas ir IT

2020.09.14 08:29

Žiniasklaida: „TikTok“ atmetė „Microsoft“ siūlymą, socialinį tinklą įsigis „Oracle“

ELTA2020.09.14 08:29

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ paskelbė, kad jos siūlymas įsigyti socialinį tinklą „TikTok“ buvo atmestas, o vienintelė JAV bendrovė, vis dar galinti įsigyti Kinijos valdomą programėlę, yra „Oracle“.

JAV žiniasklaida, remdamasi informuotais šaltiniais, praneša, kad „Oracle“ nugalėjo kovoje dėl „TikTok“.

„Oracle“ siūlymą įsigyti „TikTok“ dar turės patvirtinti Baltieji rūmai ir Užsienio investicijų Jungtinėse Valstijose komitetas. Tiek „Oracle“, tiek ir „TikTok“ valdanti Kinijos bendrovė „ByteDance“ mano, kad sandoris bus atitiks JAV duomenų apsaugos reikalavimus.

„TikTok“ atsidūrė pačiame diplomatinio ginčo tarp Vašingtono ir Pekino centre, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė amerikiečių verslui iki rugsėjo vidurio nutraukti ryšius su „ByteDance“, taip priversdamas kinų bendrovę parduoti savo veiklą Jungtinėse Valstijose amerikiečių įmonei.

Rugpjūčio pradžioje norą įsigyti „TikTok“ išreiškė „Microsoft“, tačiau jos siūlymas buvo atmestas.

„ByteDance“ mus informavo, kad mums neparduos „TikTok“ veiklos JAV. Esame tikri, kad mūsų siūlymas būtų geras „TikTok“ vartotojams ir tuo pačiu gintų nacionalinio saugumo interesus“, – sakoma „Microsoft“ pranešime.

Rugpjūčio pradžioje D. Trumpas pasirašė dekretą, kuriame nurodoma, kad iki rugsėjo 20 d. „TikTok“ turi būti parduota JAV bendrovei arba nutraukti savo veiklą šalyje.

D. Trumpas tvirtina, kad socialiniu tinklu šnipinėjimo tikslais gali pasinaudoti Kinija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt