Mokslas ir IT

2020.09.15 10:25

Masinės kapavietės Japonijoje kasinėjimai liudija apie 19 a. praūžusią epidemiją

LRT.lt2020.09.15 10:25

19 a. palaidojimo vietoje Osakoje archeologai atkasė 1,5 tūkst. žmonių kaulus. Ekspertai mano, kad tai gali būti 19 a. pradžioje šį regioną siaubusios epidemijos metu mirusių vietos gyventojų palaikai, rašo „Deutsche Welle“.

Vykdant kasinėjimus Japonijos vakaruose esančiame Osakos mieste, rasti 1,5 tūkst. žmonių, pirmojo 19 a. dešimtmečio pabaigoje sulaidotų bendrame kape, palaikai.

Osakos miesto kultūrinių vertybių asociacijos atstovai trečiadienį sakė, kad panašu, jog tai yra maždaug prieš 160 metų šiame regione gyvenusių jaunų žmonių ir vaikų kaulai.

„Tai yra pirmoji Osakoje aptikta masinio palaidojimo vieta, – teigia asociaciją atstovaujantis Yoji Hirata. – Šie radiniai leis daugiau sužinoti apie to meto paprastų žmonių laidojimo papročius.“

Daugelis palaikų rasti mažose apvaliose duobutėse. Ant kai kurių galūnių pastebima ligos požymių, kas, anot Y. Hirata, leidžia manyti, jog šioje vietoje gali būti palaidotos epidemijos aukos. Pareigūnas taip pat pasakojo, kad archeologai aptiko karstų su kelių žmonių palaikais – tai rodo, kad žmonės greičiausiai mirė nuo ligos ir buvo laidojami kartu.

Palaikus tirs ekspertai, bandysiantys atsakyti į klausimą, nuo ko mirė visi šie žmonės. Kai kurie ekspertai, kaip į galimą masinės kapavietės paaiškinimą, atkreipia dėmesį į tuo metu Osakoje užfiksuotą sifilio protrūkį.

Šis atradimas priskiriamas Umeda kapavietei ir yra vienas iš septynių istorinių šeštojo-septintojo 19 a. dešimtmečio palaidojimo vietų, siejamų su vėlyvuoju Japonijos Edo ir ankstyvuoju Meidži laikotarpiu.