Mokslas ir IT

2015.12.16 11:27

Mokslininko premijos – M. Bertašiui ir A. Skurvydui

BNS2015.12.16 11:27

Lietuvos mokslų akademijoje Vilniuje antradienį įteiktos Kauno miesto savivaldybės įsteigtos mokslininko premijos.

Jos teko dviem kauniečiams – Kauno istorinį paveldą tyrinėjančiam Mindaugui Bertašiui ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) rektoriui Albertui Skurvydui, pranešė savivaldybė.

„Keistai jaučiuosi būdamas kauniečiu ir kauniečius mokslininkus sveikindamas Vilniuje. Džiaugiuosi, kad Kaunas, kaip ir visais laikais, garsėja moksliniais pasiekimais įvairiose srityse. Dėkoju jums už indėlį ne tik į Kauno, bet ir viso pasaulio mokslo pasiekimus“, – įteikdamas premijas sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Filosofijos ir psichologijos katedros vyriausiasis mokslo darbuotojas M.Bertašius daugiau nei tris dešimtmečius tyrinėja Kauno archeologinį, architektūrinį, urbanistinį palikimą. Jis yra išleidęs monografiją „Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis“, aktyviai dalyvauja visuomeniniame gyvenime, populiarina Kauno paveldą.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

A. Skurvydas yra Lietuvos sporto universiteto rektorius, Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros profesorius, Sporto mokslo ir inovacijų instituto vyr. mokslo darbuotojas . Jo domėjimosi sritys – judesių valdymas, mokymas ir neuroreabilitacija, raumenų nuovargis, pažeidimai ir reabilitacija, kompleksinė ir dinaminė motorinės sistemos adaptacija.

Užpernai ir pernai Kauno miesto mokslininko premijos skirtos vienam mokslininkui. Šiemet Lietuvos mokslų akademijos prezidiumas, įvertinęs paraiškų gausą, nusprendė skirti dvi premijas.

Pirmoji mokslininko premija užpernai įteikta chemikui Juozui Vidui Gražulevičiui. Praėjusiais metais mokslininko premija atiteko medikei Daivai Rastenytei.

Mokslininko premijos dydis siekia 3 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt