Mokslas ir IT

2015.12.11 21:17

Trys astronautai saugiai sugrįžo iš TKS į Žemę

BNS2015.12.11 21:17

Iš Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) penktadienį į Žemę sugrįžo trijų asmenų įgula; jų kosminė kapsulė saugiai nusileido snieguotoje Kazachstano stepėje.

JAV kosmoso tyrimų agentūros NASA astronautas Kjellis Lindgrenas, rusas Olegas Kononenka ir japonas Kimiya Yui sugrįžo kapsule „SojusTMA-17M“, kosminėje stotyje išbuvę 141 dieną. Nutūpta tiksliai pagal grafiką 19 val. 12 min., vietos (15 val. 12 min. Lietuvos) laiku vietovėje, esančioje už 120 kilometrų į šiaurės rytus nuo Džezkazgano Kazachstane.

O. Kononenka raportavo Rusijos skrydžių valdymo centrui, kad įgula jaučiasi gerai, kai kapsulė parašiutu nusileido per tirštus debesis tamsioje vėtrų šluojamoje stepėje. Rusijos gelbėtojų grupės keturiais sraigtasparniais greitai atvyko į tūpimo vietą, kad padėtų įgulai išsiropšti iš kapsulės, gulinčio sniege ant šono.

Dėl šalčio ir stiprių vėjų, įgula tuoj pat buvo nuskraidinta į Džezkazganą, prieš tai juos trumpai apžiūrėjo medikai.

Tarptautinėje stotyje kosmose liko 46-osios ekspedicijos vadas NASA astronautas Scottas Kelly ir jo kolegos rusai Michailas Kornijenka ir Sergejus Volkovas. Prie jų kitą antradienį prisidės trys nauji įgulos nariai.

S. Kelly ir M. Kornijenka dalyvauja pirmojoje bendroje JAV ir Rusijos vienų metų trukmės kosminėje misijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt