Mokslas ir IT

2015.12.11 18:18

Lietuvoje jau veikia 4G++ ryšys

Atrodo, dar visai neseniai Lietuvos ryšio operatoriai pasiūlė agreguoto duomenų perdavimo paslaugas „LTE Advanced“, dar vadinamas 4G+, o štai penktadienį vakare „Tele2“ ir „Omnitel“ vienas po kito iššovė iškart dvi žinias – jau veikia ir dar spartesnis, 4G++ ryšys. 

Tiesa, pagrindiniai herojai šiuo atveju, kaip bebūtų keista, yra „Samsung“ – būtent ši bendrovė savo telefonuose „Samsung Galaxy S6 Edge+“, palaikančiuose „LTE Cat. 9“ duomenų perdavimo technologiją, „atrakino“ tokią galimybę.

„Tele2“ skelbia, kad jų 4G++ ryšio paslaugas teikia 3 bazinės antenos (visos Vilniuje). Konkurentai „Omnitel“ praėjus kelioms minutėms suskubo pranešti, kad jų 4G++ taip pat veikia. Ir ne tik Vilniuje, o visuose penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tiesa, tikslus bazinių stočių kiekis nėra skelbiamas.

4G++ technologijos ypatumas – gebėjimas agreguoti duomenų perdavimą iškart trijose dažnių juostose. 4G+ gebėjo agreguoti „tik“ 2 skirtingais dažniais perduodamus duomenis. Šiuo metu Lietuvos ryšio operatoriai naudoja 800, 1800 ir 2600 MHz dažnių juostas.

Esminis technologijos privalumas – gerokai išaugusi duomenų perdavimo sparta (375 Mbps). Tiesa, praktiškai pasiekiama sparta yra kiek mažesnė: „Omnitel“ pranešime spaudai rašoma, kad jų tinkle ne laboratorijos sąlygomis pasiekiama iki 330 Mbps sparta. Naujosios technologijos demonstracijoje, kurią prieš kelias savaites surengė „Tele2“, žurnalistai savo akimis įsitikino, kad įmanoma pasiekti 300 Mbps.