Mokslas ir IT

2015.12.11 10:16

Baigtas statyti Jungtinis gyvybės mokslų centras

ELTA2015.12.11 10:16

Oficialiai baigtos vieno ambicingiausių, didžiausių ir inovatyviausių mūsų šalies pastatų Jungtinio gyvybės mokslų centro (JGMC) statybos. Pirmieji mokslininkai ir studentai JGMC pastate įsikurs jau 2016 m. sausį. Tikimasi, kad šis centras paskatins didesnes tiesiogines užsienio investicijas į Lietuvą, naujo pažangaus verslo kūrimą, stabdys „protų nutekėjimą“, skatins „protų sugrįžimą“ ir naujų darbo vietų, ypač jauniems žmonėms, kūrimą.

Šis gyvybės mokslų tyrimų ir studijų centras sustiprins biochemijos, biotechnologijos, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos ir kitų susijusių krypčių mokslinius tyrimus, studijas ir technologinę plėtrą.

Projekto vadovas, VU Gamtos mokslų fakulteto profesorius Juozas Rimantas Lazutka džiaugiasi sėkmingu projekto įgyvendinimu ir jo reikšme mūsų šaliai.

„Jungtiniame gyvybės mokslų centre dirbs tarptautiniu mastu pripažintos gyvybės mokslų ir biotechnologijų srities mokslininkų grupės, bus sudarytos puikios praktinio mokymo sąlygos studentams. Lietuva turi palyginti neblogai išplėtotą biotechnologijų pramonę, tačiau susiduriama su šios srities specialistų trūkumu. Todėl naujajame centre skatinsime studentus dar aktyviau įsitraukti į mokslinę veiklą, įgyti daugiau praktinių žinių, o baigus studijas – pasirinkti biotechnologijų tyrėjo profesiją, steigti naujas inovatyvių technologijų įmones ir taip prisidėti prie mūsų valstybės pažangos."

JGMC kuriamas VU Biochemijos ir Biotechnologijos institutų ir Gamtos mokslų fakulteto pagrindu ir bus sudedamoji integruoto mokslo, studijų ir verslo centro „Santara" dalis.

Rangos darbų vertė su PVM siekia apie 32,3 mln. eurų. Darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas". Darbų rangos sutartis pasirašyta 2013 m. birželį. JGMC plotas – 24 tūkst. kv. m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.