Mokslas ir IT

2020.08.27 12:16

Vilniaus licėjuje pristatytas jutiklis, kuriuo bus matuojama mokinių temperatūra

BNS, LRT.lt2020.08.27 12:16

Nuo rugsėjo mokykloms grįžtant prie įprastinio kontaktinio ugdymo, siekiant sumažinti koronaviruso riziką, Vilniaus licėjaus moksleiviai bus tikrinami temperatūros jutikliu.

Ketvirtadienį temperatūros jutiklis jau pasiekė įstaigą. Kaip pranešė bendrovių „Telia“ ir „Altas IT“ atstovai, licėjus kol kas – vienintelė įstaiga, prieš naujuosius mokslo metus įsidiegusi bekontakčius temperatūros matavimo jutiklius.

Pasak „Telia“ vaizdo sprendimų vadovo Sauliaus Kalašnikovo, palyginti su kitais termovizorinės technologijos įrenginiais, Vilniaus licėjuje įdiegtas matuoklis pasižymi itin dideliu tikslumu (paklaida – 0,3 laipsnio Celsijaus).

BNS jis teigė, kad „Telia“ atstovai dėl galimybių įrengti „Kentix SmartXcan“ detektorius bendravo dar su keleto darželių ir mokyklų atstovais, kol kas tokia įranga įdiegta tik Vilniaus licėjuje.

Anot S. Kalašnikovo, pats detektorius yra kiek didesnis už delną, jį galima suderinti su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, varteliais ar pakeliamu užkardu – taip asmenims su aukštesne kūno temperatūra gali būti automatiškai užkertamas kelias patekti į patalpas.

Jutikliu galima patikrinti iki 700 žmonių per valandą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt