Mokslas ir IT

2015.12.03 15:26

Lietuviškas „Wi-Fi“ ryšys – sparčiausias pasaulyje?

DELFI.lt2015.12.03 15:26

Lietuvoje įsteigtas, bet Jungtinėje Karalystėje registruotas startuolis „Rotten WiFi“ vėl skelbia, kad nėra šalies, kurios vieši belaidžio interneto „Wi-Fi“ prieigos taškai teiktų spartesnį ryšį, nei mūsų Lietuvoje.

Bendrovė, sukūrusi interneto spartos matavimo mobiliuosiuose įrenginiuose programėlę, skelbia, kad Lietuva, kurioje vidutinė duomenų perdavimo per „Wi-Fi“ sparta yra 16,1 Mbps, lenkia ir antroje pozicijoje atsidūrusią Estiją, ir penketuke esančias technologiškai itin pažangias šalis – Singapūras, Šveicarija ar Nyderlandai

Statistinius duomenis apie viešai prieinamų belaidžio interneto taškų spartą „Rotten WiFi“ rinko 184 pasaulio valstybėse, o duomenis apie 20 iš jų įtraukė į savo infografiką.

Praėjusiais metais „Rotten WiFi“ skelbtų viešų interneto prieigos taškų duomenų atsisiuntimo spartos lyderių penketukas atrodė visiškai kitaip. Vienintelis nepakitęs dalykas – tai Lietuvos pozicija, šiemetiniai spartos vicečempionai buvo antroje vietoje, o kitos penketuke besipuikuojančios valstybės buvo Kroatija, Airija ir Rumunija.