Mokslas ir IT

2015.12.02 18:11

Lietuva rengiasi asocijuotai narystei CERN

BNS2015.12.02 18:11

Vyriausybė trečiadienį sutarė dėl Lietuvos siekio tapti CERN Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos asocijuota nare.

Nutarta pasiūlyti, kad premjeras kreiptųsi į CERN dėl Lietuvos asocijuotos narystės, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija. Taip pat sudaryta darbo grupė, kuri parengs asocijuotos narystės paraišką.

„Stiprinamas bendradarbiavimas su vienu įtakingiausių pasaulyje mokslo centru leis Lietuvai įsijungti į tarptautinius inovacijų tinklus ir dalyvauti priešakiniuose mokslo procesuose“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė.

Lietuvos Vyriausybės bendradarbiavimas su CERN prasidėjo 2004 metais, kai pasirašytas susitarimas dėl Lietuvos institucijų dalyvavimo CERN atliekamuose didelių energijų dalelių fizikos bandymuose. Lietuvos mokslininkai bendradarbiavimą su CERN pradėjo 1993 metais, tada Puslaidininkių fizikos instituto mokslininkai buvo pakviesti prisidėti prie CERN vykdomų mokslinių tyrimų. Nuo 2001-ųjų Vilniaus universitetas ir kelios Lietuvos įmonės buvo pakviesti bendradarbiauti kuriant radiacijos jutiklius bei specialiai CERN sukonstravo prietaisą, tikrinantį įrangos radiaciją.