Mokslas ir IT

2020.08.13 15:18

Šalia Mongolijos esančio Rusijos regiono valdžia nurodė skiepyti žmones nuo buboninio maro

BNS2020.08.13 15:18

Atokaus Rusijos regiono vadovas ketvirtadienį pareiškė, kad dviejų rajonų, kurie ribojasi su Mongolija, gyventojai turėtų būti paskiepyti nuo buboninio maro.

Šis nurodymas paskelbtas Mongolijos sveikatos apsaugos ministerijai išvakarėse pranešus apie dar vieną buboninio maro auką. Šiemet Mongolijoje ir kaimyninėje Kinijoje užfiksuoti jau keli šios pavojingos užkrečiamosios ligos atvejai.

Sibiro Tuvos regiono vadovas Šolbanas Kara-oolas sakė, kad dviejų rajonų – Oviuro ir Mongun Taigos – gyventojai turi būti paskiepyti nuo šios ligos.

Šie du rajonai turi apie 14 tūkst. gyventojų.

„Ši liga yra pavojinga“, – pranešime sakė Š. Kara-oolas, ragindamas pasiskiepyti visus vyresnius nei dvejų metų gyventojus, taip pat užtikrinti, kad gydymo įstaigose nuolat būtų vakcinos nuo buboninio maro atsargų.

Visuomenės sveikatos specialistai anksčiau kreipėsi į kalnuotų Tuvos ir Altajaus regionų gyventojus ragindami juos nemedžioti ir nevalgyti švilpikų.

Buboninis maras yra labai užkrečiamas. Nuo gyvūnų žmonėms jį paprastai perneša užsikrėtusios blusos; taip pat galima per kontaktą su sergančiais gyvūnais, įskaitant švilpikus.