Mokslas ir IT

2020.08.12 13:16

Rusija atmeta ekspertų susirūpinimą vakcinos saugumu ir pirmuosius medikus žada skiepyti po dviejų savaičių

ELTA2020.08.12 13:16

Rusija trečiadienį pranešė, kad kai kuriems medikams per dvi savaites jau bus prieinama COVID-19 vakcina. Šalies pareigūnai atmetė ekspertų susirūpinimą dėl per greito vakcinos patvirtinimo bei saugumo ir įvardijo abejones kaip „nepagrįstas“, praneša „Reuters“.

Prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad Rusija tapo pirmąja COVID-19 vakciną sukūrusia valstybe, klinikinius bandymus pradėjus mažiau nei prieš du mėnesius.

Paskutiniai vakcinos tyrimai nėra atlikti, sėkmingi buvo tik maždaug 10 proc. klinikinių bandymų, tad mokslininkai išreiškė nerimą dėl to, kad valstybėje prestižas labiau vertinamas nei saugumas.

„Atrodo, kad mūsų kolegos iš užsienio supranta, kad Rusijos sukurtas medikamentas turi specifinių privalumų, todėl jie siekia išreikšti nuomonę, kuri, mūsų galva, yra visiškai nepagrįsta“, – trečiadienį teigė sveikatos ministras Michailas Muraško.

Jis tvirtino, kad Maskvos Gamalėjos instituto sukurta vakcina netrukus bus prieinama žmonėms, taip pat ir medikams.

„Pirmoji koronaviruso vakcinos siunta bus paruošta per ateinančias dvi savaites, šios vakcinos daugiausiai bus skirtos medikams“, – tvirtino jis.

Gamalėjos instituto direktorius Aleksandras Ginzburgas pareiškė, kad klinikinių vakcinos bandymų ataskaitos bus paskelbtos, kai jas įvertins Rusijos ekspertai. Jis taip pat tvirtino, kad iki gruodžio arba sausio Rusija jau esą galės pagaminti 5 mln. vakcinos dozių per mėnesį.