Mokslas ir IT

2020.08.17 11:04

Panevėžys kyla į kovą su miesto teršėjais – konteinerius stebės vaizdo kameros

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.08.17 11:04

Panevėžyje – atliekų tvarkymo naujovės: konteinerius stebės vaizdo kameros. Savivaldybė siekia ne tik sudrausminti aplinkos teršėjus, bet ir bausti rajono gyventojus, kurie naudojasi miesto konteineriais.

Pasak specialistų, tokia priemonė būtina, nes netinkamai tvarkomos atliekos kelia kainą, kurią už komunalinių atliekų tvarkymą paslaugų teikėjui moka gyventojas.

Didžiagabaritės atliekos prie konteinerių ne tik gadina vaizdą, bet ir kelia pavojų žmonių sveikatai. Su šia problema jau kuris laikas bendromis jėgomis kovoja Panevėžio miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius ir atliekų tvarkytojai. Kasmet surenkama 2500 tonų atliekų, nelegaliai paliktų šalia konteinerių.

„Nelegalūs sąvartynai išaugina gyventojams komunalinių atliekų kainą. Kodėl? Todėl, kad tai yra papildomas darbas, tiesiog turi važiuoti šiukšliavežės ir sutvarkyti šitas nelegaliai sukrautas atliekas“, – sako „Panevėžio specialaus autotransporto“ atstovė Jurgita Juodviršienė.

Nuo šiol vietose, į kurias dažniausiai neleistinai atvežamos atliekos, bus įrengtos vaizdo kameros. Jos – aukštos raiškos, todėl leis tiksliai nustatyti pažeidėjus ir naktį. Numatoma, kad vaizdo kamerų buvimo vietos bus nuolatos keičiamos.

„Daugiausia pagal automobilį identifikuot galime, kadangi filmuojamas tam tikras plotas prie konteinerių, matosi konkrečiai iš kokio automobilio išlipo, ką įmetė kaip įmetė, jeigu jokių abejonių nebelieka, kad tas žmogus vis dėl to padarė pažeidimą, rašome jam protokolą“, – aiškina Panevėžio miesto savivaldybės atstovas Rimantas Stakauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė prieš kurį laiką jau išbandė vaizdo kamerų veiksmingumą – buvo išaiškintas ne vienas pažeidėjas, kuriam paskirtos baudos. Kameromis tikimasi drausminti rajono gyventojus, kuriems miesto konteineriais naudotis draudžiama.

„Rajono gyventojai negali naudotis miesto buitinių atliekų konteineriais, kadangi jau apmokėjimas visai kitas, kitas biudžetas, miesto ir rajono savivaldybės pas mus atskiros, ne kaip kituose rajonuose, todėl ir apmokėjimas vyksta atskirai“, – pabrėžia R. Stakauskas.

Panevėžiečiai skirtingai vertina naujovę.

„Tikrai reikia tokio dalyko, nes ten ir sofos stovi, ir raugintų agurkų kibirai, tai jeigu būtų, žmonės bijotų dėti. Būtų kameros, bijotų tiesiog atsakomybės, nes dabar jau krūvos būna tokios, kad netelpa į tuos konteinerius“, – naujovei pritaria panevėžietė.

„Nu ir kas, kad tos kameros bus, vis tiek mėtys, nes Lietuva yra“, – skeptiškai pasisakė miesto gyventojas.

„Turi pinigų žmogus, tai nebijo, kas mažiau pinigų turi, tas ir labiau bijo“, – aiškina kita panevėžietė.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus gresia nuo 30 iki 600 eurų bauda. Tiesa, tikrintojams pasitaiko ir kuriozinių situacijų, kol pažeidėjui ruošiamasi rašyti protokolą, išmestas atliekas pasisavina kitas žmogus. Tokiu atveju, šiukšlintojas baudos išvengia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt