Mokslas ir IT

2020.08.11 15:44

PSO nori patikrinti Rusijos vakcinos nuo koronaviruso saugumą

Vokietija abejoja vakcinos kokybe ir saugumu, atnaujinta 18.44
ELTA2020.08.11 15:44

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, kad COVID-19 vakcina būtų patvirtinta, reikės kruopščiai ištirti jos sauguną.

Prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, esą Rusija sukūrė pirmąją vakciną, kuri neva sukuria „tvarų imunitetą“ koronavirusui.

„Kontaktuojame su Rusijos sveikatos valdžios pareigūnais, diskutuojame dėl galimo PSO vakcinos įvertinimo“, – žurnalistams Ženevoje sakė Jungtinių Tautų (JT) sveikatos organizacijos atstovas Tarikas Jasarevic.

„Bet kokios vakcinos įvertinimas apima griežtą peržiūrą ir visų reikalingų saugumo bei efektyvumo duomenų įvertinimą“, – teigė jis.

Rusijos koronaviruso vakcina „Sputnik V“ buvo sukurta Gamalėjos instituto, bendradarbiavusio su šalies Gynybos ministerija.

Vokietija abejoja rusiškos vakcinos nuo koronaviruso kokybe ir saugumu

Vokietija antradienį pažėrė abejonių dėl rusiškos vakcinos nuo koronaviruso kokybės ir saugumo, pabrėždama, kad Europos Sąjungoje ji gali būti patvirtinta tik po pilnų klinikinių bandymų.

„Pacientų saugumas yra svarbiausias prioritetas, – spaudos grupei RND sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerijos atstovė. – Nėra žinomų duomenų apie rusiškos vakcinos kokybę, veiksmingumą ir saugumą.“