Mokslas ir IT

2020.08.03 16:08

PSO: dar daug neatsakytų klausimų apie koronaviruso kilmę

ELTA2020.08.03 16:08

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) teigimu, dar yra daug neatsakytų klausimų apie naujojo koronaviruso kilmę. Jis Kinijoje pirmą kartą galėjo pasireikšti nebūtinai Uhane, pirmadienį Ženevoje pareiškė PSO ekspertas Michaelis Ryanas. „Yra spragų epidemiologiniame landšafte“, – sakė jis.

Dar reikalinga daug išsamių tyrimų, kad būtų nustatyta, kur virusas – Uhane ar kur kitur – gyvūno buvo perneštas žmogui, kalbėjo M. Ryanas. Pirmą kartą pavojaus signalas dėl naujojo koronaviruso sukeliamos plaučių ligos nuskambėjo Kinijos mieste, tačiau esą tai nebūtinai reiškia, kad jis ir buvo pradinė plitimo vieta.

Tik kai bus rasti pirmieji pacientai, bus galima ieškoti šaltinio tarp gyvūnų. „Priešingu atveju tai adatos ieškojimas šieno kupetoje“, – sakė M. Ryanas. Jau parengtos atitinkamos studijos, kurios bus darbo pagrindas PSO tarptautinei komandai, kuri Kinijoje nuodugniai aiškinsis visus klausimus.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas dar kartą agitavo dėvėti kaukes. Jos esą ne tik suteikia apsaugą, bet ir yra solidarumo ženklas.