Mokslas ir IT

2020.07.31 15:26

JAV dviem bendrovėms skirs 2,1 mlrd. dolerių vakcinos nuo COVID-19 kūrimui spartinti

ELTA2020.07.31 15:26

Farmacijos milžinės „Sanofi“ ir „GlaxoSmithKline“ (GSK) sulauks 2,1 mlrd. dolerių iš JAV Vyriausybės vakcinos nuo COVID-19 kūrimui spartinti, pranešė bendrovės, pasaulyje neslūgstant koronaviruso pandemijai.

Jungtinės Valstijos „Sanofi“ ir GSK kuriamai vakcinai lėšas skirs pagal „Operation Warp Speed“ projektą, kuriuo siekiama greitai užsitikrinti milijonus dozių saugios ir veiksmingos vakcinos nuo COVID-19.

Bendrovių teigimu, vakcinai kurti bus panaudoti „Sanofi“ sukurti antigenai, kuria skatina viruso antikūnų atsiradimą žmogaus organizme ir GSK pagalbinė technologija, kuri sustiprina vakcinos keliamą imuninę reakciją.

JAV skirtos lėšos „padės finansuoti vakcinos kūrimo veiklą ir užtikrinti „Sanofi“ bei GSK gamybos pajėgumus Jungtinėse Valstijose, taip bus reikšmingai padidintas pagamintų dozių kiekis“, teigė bendrovės.

Birželį „Sanofi“ ir GSK paskelbė kartu kursiančios vakciną nuo COVID-19, kurios klinikinius tyrimus ketinama pradėti šiemet, o vakcinos masinę gamybą – antrojoje 2021 m. pusėje.
Pasak bendrovių, taip pat diskutuojama su Europos Komisija ir kitų šalių Vyriausybėmis dėl „pasaulinės prieigos prie vakcinos nuo koronaviruso užtikrinimo“.

JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sekretorius Alexas Azaras tikino, kad pagal „Operation Warp Speed“ projektą skiriama parama vakcinų kūrimui „didina tikimybę, kad jau šių metų pabaigoje turėsime bent vieną saugią ir veiksmingą vakciną“.

„Šiandienos investicija padės „Sanofi“ ir GSK produktui pereiti klinikinius tyrimus ir gamybą bei potencialiai atneš šimtus milijonų saugios ir veiksmingos vakcinos dozių Amerikos žmonėms“, – teigė A. Azaras.

„Pasaulyje vakcinos nuo COVID-19 poreikis yra didžiulis ir nei viena vakcina ar bendrovė patenkins pasaulinę paklausą pati“, – tvirtino „Sanofi Pasteur“, bendrovės vakcinų padalinio, vadovas Thomas Triomphe.