Mokslas ir IT

2020.07.30 11:01

„Huawei“ aplenkė „Samsung“ ir tapo populiariausia išmaniųjų telefonų pardavėja pasaulyje

ELTA2020.07.30 11:01

Kinijos „Huawei“ aplenkė „Samsung“ ir antrąjį ketvirtį tapo populiariausia išmaniųjų telefonų pardavėja pasaulyje, prie sėkmės prisidėjus stipriai vidaus paklausai, ketvirtadienį paskelbė pramonės stebėsenos įmonė „Canalys“.

„Canalys“ teigė, kad sunkumų patirianti bendrovė, kuriai gresia JAV sankcijos ir mažėja užsienio pardavimai, antrąjį ketvirtį išsiuntė 55,8 mln. įrenginių ir aplenkė „Samsung“, išsiuntusią 53,7 mln. įrenginių.

Duomenys rodo, kad tai buvo pirmas ketvirtis per devynerius metus, kai rinkoje lyderio poziciją užėmė bendrovė, kita nei „Samsung“ ar „Apple“, sakė „Canalys“.

Stebėsenos įmonė pridūrė, kad JAV sankcijos „įšaldė“ „Huawei“ pardavimus už žemyninės Kinijos ribų, tačiau bendrovė dominavo savo didelėje vidaus rinkoje.

Dabar šalyje parduodama daugiau nei 70 proc. „Huawei“ išmaniųjų telefonų, teigė „Canalys“, o „Samsung“ šalyje užima tik labai nedidelę rinkos dalį.

„Huawei“ pranešime teigė, kad tai yra „išskirtinio atsparumo“ ženklas.

Tačiau įrenginių siuntos į užsienį antrąjį ketvirtį nusmuko beveik trečdaliu, o „Canalys“ analitikas Mo Jia perspėjo, kad vien stiprūs rezultatai Kinijoje „nepadės išlaikyti „Huawei“ viršuje, pasaulio ekonomikai pradėjus atsigauti“.

„Jos didžiausios partnerės svarbiuose regionuose, tokiuose kaip Europoje, vis labiau nerimauja dėl „Huawei“ įrenginių, perka mažiau modelių ir pradeda prekiauti naujų prekinių ženklų įrenginiais, kad galėtų sumažinti riziką“, – teigė analitikas.

Didžiausia pasaulio telekomunikacijų tinklų įrangos gamintoja „Huawei“ yra tapusi pagrindine problema geopolitiniame konflikte tarp Pekino ir Vašingtono, kuris teigia, kad bendrovė kelia didelę grėsmę kibernetiniam saugumui.