Mokslas ir IT

2020.07.26 10:10

Japonai sukūrė plastikinius maišelius, suyrančius jūros vandenyje

Stasys Gimbutis, ELTA2020.07.26 10:10

Japonijos korporacija „Mitsubishi Chemical“ sukūrė plastikinius maišelius, galinčius visiškai suirti jūros vandenyje. Tai sekmadienį pranešė televizijos kanalas NHK.

Maišeliai pagaminti iš specialios medžiagos, kuri čiupinėjant ir savo faktūra niekuo nesiskiria nuo įprastinio polietileno, o jos sudėtyje, be kita ko, yra cukranendrių. Japonijos kompanijos duomenimis, tokie maišeliai gali suirti jūros vandenyje per vienerius metus.

„Mitsubishi Chemical“ atstovai įsitikinę, kad naujovė prisidės prie pastangų mažinti plastiko šiukšlių kiekį jūrose ir vandenynuose. Šiuo metu ruošiamasi pradėti masinę tokių maišelių gamybą.

Nuo šių metų liepos 1 d. visos Japonijos parduotuvės ima mokestį už plastikinius maišelius pirktoms prekėms pakuoti. Vyriausybė tikisi, kad tai padės sumažinti plastiko šiukšlių kiekį šalyje ir prie jos krantų. Lankytojams taip pat siūlomi nemokami maišeliai, pagaminti iš biologiškai yrančių augalinių pluoštų. Be to, gyventojai raginami ateiti į parduotuves su savo krepšeliais, kad būtų sunaudojama mažiau plastiko.

JT duomenimis, planetoje kasmet pagaminama apie 300 mln. tonų plastiko šiukšlių. Iš jų maždaug 8 mln. tonų patenka į Pasaulinį vandenyną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt