Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.11.18 16:42

„Anonymous“ paviešino kibernetinio karo su „Islamo valstybe“ pradžiamokslį

15min.lt 2015.11.18 16:42

Programišiai „Anonymous“ internete paskelbė tris vadovus, kuriuose aiškinama, kaip įsitraukti į kibernetinę kovą su „Islamo valstybės“ teroristais, ir paragino prisijungti prie jų vykdomos misijos „Operation Paris“ (#OpParis ), praneša mirror.co.uk ir ibtimes.com.

Pirmame vadove „Noobguide“ pateikiama informacija neturintiems kompiuterijos įgūdžių – į jį įeina HTML ar Python programavimų kalbų pradmenys. Programišiai pataria naudotis „Linux“ operacine sistema ir aiškina, kaip išsaugoti savo anonimiškumą internete naudojant „Tor“ ar virtualius privačius tinklus.

„Noobguide“ taip pat aprašomi įsilaužimų įrankiai, pavyzdžiui, kaip rengti DdoS atakas, nulaužti slaptažodžius, ieškoti pažeidžiamumų tinklalapiuose ir t.t.

Antrajame vadove „Reporter“ nurodoma, kaip sukurti pranešančią apie „Twitter“ paskyras kompiuterinę programą (bot'ą), kuris padėtų sekti su ISIS susijusias socialinių tinklų paskyras.„Reporter“ išvardinta ir 5 tūkst. su IS susijusių paskyrų.

Trečiasis „Searcher“ vadovas skirtas norintiems surasti ir nulaužti IS tinklalapius, tačiau „Anonymous“ pataria veikti ne individualiai, o apie tinklalapius pranešti.

„Užuot sėdėję pokalbių kanale, slampinėję ir nieko neveikę, galite daug išmokti iš mūsų vadovų, – vaizdo įraše sako „Anonymous“ narys. – Jūsų prisidėjimas reiškia daug, mes jus skatiname dalyvauti OP veikloje. Kuo daugiau – tuo geriau.“

Paskelbusi karą IS „Anonymous“ jau paviešino asmeninius duomenis apie penkis žmones, kurie, anot programišių, susiję su teroristų verbavimu, taip pat uždarė 5,5 tūkst. su IS susijusių „Twitter“ paskyrų.

Programišiai taip pat teigia identifikavę „aukšto rango“ IS pareigūną, kuris gyvena Europoje, tačiau apie jį informacijos dar nepaviešino.

IS išplatintame atsake į „Anonymous“ grasinimus pateikiamos ir IS instrukcijos, kaip apsisaugoti nuo „Anonymous“ atakų. Žinia išplatinta per aplikaciją „Telegram“, kurioje pokalbiai šifruojami.

Karą „Islamo valstybei“ „Anonymous“ paskelbė sausio mėnesį po „Charlie Hebdo“ atakų. „Anonymous“ programišiai neįvardino, kokių veiksmų imsis prieš „Islamo valstybę“, tačiau manoma, kad programišiai galėtų įsilaužti į privatų „Islamo valstybės“ tinklą ir paviešinti svarbią karinę informaciją – atakų planus, vardus ar asmeninę informaciją apie teroristus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą