Mokslas ir IT

2015.11.17 11:22

JAV ugniagesiui persodintas didžiausias pasaulyje veido transplantas

ELTA 2015.11.17 11:22

JAV chirurgai teigia atlikę didžiausio pasaulyje veido transplanto persodinimo operaciją, skelbia BBC. Pacientui chirurgai persodino visą galvos odą, ausis ir akių vokus.

Plastikos chirurgas Eduardo Rodriguezas vadovavo komandai atlikusiai 26 valandų trukmės operaciją, kurios dėka 41 m. ugniagesys Patrickas Hardisonas turi naują veidą.

Operacija buvo atlikta rugpjūtį.

Lapkričio 16 d. Niujorko universiteto medicinos centre vykusioje konferencijoje operaciją atlikusių gydytojų komanda sakė, kad komplikacijų grėsmė buvo didelė.

P. Hardinsonas, bandęs iš degančio namo išgelbėti moterį, stipriai apdegė visą veidą.

Jis jau daugiau nei metus laukė tinkamo donoro, turinčio ne tik tokią pat kraujo grupę, bet ir panašaus atspalvio odą ir plaukų spalvą.

Operaciją atliko dvi gydytojų komandos, viena operacijai ruošė donorą, kita- gavėją. Po procedūros praėjus trims mėnesiams matyti, kad pacientas puikiai sveiksta, tačiau jam teks visą gyvenimą gerti vaistus, slopinančius imuninę sistemą, kad ši neatmestų transplanto.

Anot chirurgo E. Rodriguezo, tik penki veido persodinimo atvejai baigėsi mirtimi, kai pacientų organizmai atmesdavo transplantuotą audinį.

„Kol kas niekam nebuvo persodintas toks didelis veido odos plotas. P. Hardinsonas puikiai sveiksta“, – sakė chirurgas.

Po operacijos pacientas vėl gali mirksėti, turi ausis ir plaukus.

P. Hardinsonas išreiškė padėką donorui ir chirurgų komandai.

„Jie man davė ne tik veidą. Jie man suteikė progą pradėti naują gyvenimą“,– sakė jis.

P. Hardinsono donoru tapo 26 m. vyras mirtinai sužalotas eismo įvykyje.