Mokslas ir IT

2013.02.14 11:12

Formaliai aprašyta Indonezijoje atrasta nauja pelėdų rūšis

LRT.lt2013.02.14 11:12

Mokslininkai formaliai aprašė pelėdų rūšį, kuri atrasta Lomboke, Indonezijoje, rašo BBC.

Mokslininkai formaliai aprašė pelėdų rūšį, kuri atrasta Lomboke, Indonezijoje, rašo BBC.

Šią pelėdą, kurią mokslininkai vadina Rinjani Scops (lot. Otus jolandae), beveik vienu metu atrado vienas su kitų nesusiję tyrėjai 2003 metų rugsėjį.

Stokholmo universiteto mokslininkas George`as Sangsteris pasakoja, kad tuo metu, kai atrado naują pelėdų rūšį, jis įrašinėjo vietinių paukščių skleidžiamus garsus.

„Pačią pirmąją naktį, kai atvykau į Lomboką, išgirdau iki tol negirdėtus pelėdos skleidžiamus garsus“, – pasakoja mokslininkas.

Tuo pačiu metu Lomboko teritorijoje lankėsi ir ornitologas iš Amerikos natūralios istorijos muziejaus Benas Kingas. Jis taip pat įrašinėjo paukščių skleidžiamus garsus.

Nors mokslininkai niekada anksčiau nebuvo susitikę, tačiau B. Kingas pasakoja, kad jam nutiko labai panaši istorija kaip ir G. Sangsteriui. „Įrašinėjant paukščių skleidžiamus garsus, išgirdau garsą, panašų į pelėdų ūkimą, tačiau jis buvo kitoks, nei iki tol man kada nors girdėti pelėdų garsai“, – pasakoja mokslininkas.

G. Sangsteris prisimena, kad pelėdų garsai buvo labai skambūs, buvo galim išgirsti net duetus tarp patelės ir patinėlio arba dviejų patinėlių.

Mokslininkai suvokė, kad atrado naują pelėdų rūšį tik tada, kai kruopščiai ištyrinėjo literatūrą ir padarytus garso įrašus.