Mokslas ir IT

2015.11.13 17:23

Kaip katės randa savo namus?

„Katė sugrįžo jau kitą dieną, nors šeimininkas manė jos atsikratęs“, – taip dainuojama amerikiečių liaudies dainoje vaikams. Šią šmaikščią dainelę parašė Harry Milleris dar XIX amžiuje, ir ji liudija, kad kačių gebėjimą sugrįžti net iš labai toli žmonės pastebėjo jau seniai.

Vieną naujesnių tokių istorijų Vakarų spauda pranešė iš JAV Floridos valstijos. Su kate mėgę keliauti amerikiečių pensininkai Jacobas ir Bonnie Richteriai nuliūdo, kai jų augintinė vardu Holly, tikriausiai išsigandusi fejerverkų, pabėgo ir nebegrįžo į namelį ant ratų. Richteriai grįžo namo tris šimtus kilometrų. Tačiau po dviejų mėnesių jų kaimynai kieme rado šimtus kilometrų įveikusią katę ir grąžino ją Richteriams.

Dažnai žmonės supainioja panašios išvaizdos kates ir palaiko jas senomis, bet šį kartą kelionė rimtai pagrįsta, nes katė Holly turėjo specialią tapatybę įrodančią mikroschemą. Be to, apie sunkią kelionę liudijo sužalotos jos letenos bei perpus sumažėjęs svoris. Kadaise nutukusi katė dabar svėrė tris kilogramus – lygiai tiek, kiek ir turėtų.

Daugiau apie tai, kaip katės randa savo namus, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.