Mokslas ir IT

2020.07.03 21:27

Net užkietėję mėsėdžiai sunkiai pastebės skirtumą: mėsą kepsniams ėmė spausdinti 3D spausdintuvais

Živilė Raškauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.03 21:27

Izraelio laboratorijoje gimsta mėsos pakaitalai. 3D spausdintuvais iš augalinės kilmės žaliavų kuriami išpjovas kepsniams primenantys produktai. Startuolio steigėjai tikina, kad tai perversmas jau gerokai išaugusioje mėsos pakaitalų industrijoje. Iki šiol dauguma įmonių gamina tik faršą, tad dabar ieškantys alternatyvų turės didesnę pasirinkimo laisvę.

„Analizuojame, iš kokių komponentų susideda mėsa, ir bandome išsiaiškinti, kuriuos elementus reikia atkartoti. Iki šiol bandome atkurti tris komponentus: raumenis, kraują, riebalus“, – aiškina „Redefine Meat“ atstovas.

Alternatyva mėsai: augaliniai kepsniai laboratorijose kuriami 3D spausdintuvais

Galutinis produktas – apgaulė ir regos, ir skonio receptoriams. 3D spausdintuvai kuria kepsnių pakaitalą – produkto išvaizda ir skonis panašus į mėsos, bet ši išpjova pagaminta iš augalinės kilmės žaliavų.

Mėsos pakaitalų industrija plečiasi, tačiau iki šiol dauguma įmonių gamina tik faršo pakaitalus, tad 3D technologija užpildo naują nišą.

„Yra didžiulė mėsos pakaitalų industrija, gaminanti maltą mėsą. Bet žmonės daugiausia perka išpjovas. Mūsų technologija atkuria būtent nemaltos mėsos struktūrą. Išpjova kaip tikra, o jos pagaminimo būdas daug veiksmingesnis, pigesnis bei mažiau kenkia aplinkai“, – tvirtina „Redefine Meat“ vadovas Eshcharas Benas Shitritas.

Šiandien spausdintuvas per valandą gali sukurti nuo trijų iki šešių kilogramų mėsos. Masinei produkcijai sukurtos mašinos bus kur kas galingesnės. Per valandą išspausdins apie 20 kilogramų mėsos pakaitalo.

„Mūsų tikslas, kad vienas aparatas pakeistų karvę, tad per dieną tikimasi pagaminti tiek mėsos, kiek gaunama iš vienos karvės – apie 250 kilogramų“, – teigia įmonės vadovas.

„Mėsos pakaitalų ieško ne tik nusprendusieji tapti vegetarais ar veganais. Iš augalinės kilmės žaliavų pagamintą mėsą renkasi ir susirūpinę dėl šiltėjančio klimato. Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad gyvulininkystės sektorius sukuria beveik penkiolika procentų pasaulio išmetamųjų dujų. Didžiąją dalį – būtent galvijų ūkiai. Tad žmonės tikisi, kad vartodami augalinės kilmės produkciją, sumažins jautienos paklausą, o tada mažės ir galvijų ūkiai.