Mokslas ir IT

2020.06.30 16:36

PSO žada atidžiai išstudijuoti išvadas, kad atrasta kiaulių gripo atmaina gali sukelti naują pandemiją

BNS2020.06.30 16:36

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atidžiai išstudijuos kinų mokslininkų tyrimo išvadas, kad atrasta nauja kiaulių gripo atmaina G4 gali sukelti naują pandemiją, antradienį spaudos konferencijoje Ženevoje sakė PSO atstovas Christianas Lindmeieris.

„Mes atidžiai perskaitysime darbą siekdami suprasti, kas jame yra nauja“, – sakė atstovas, kurį citavo Vakarų žiniasklaida.

„Šis [tyrimas] taip pat rodytų, kad negalime skirti mažiau dėmesio gripui ir [kad] mums reikia būti budriems, tęsti stebėjimus, net ir per koronaviruso pandemiją“, – pabrėžė jis.

Pirmadienį JAV mokslo žurnale PNAS paskelbtoje Kinijos universitetų ir šios šalies Ligų kontrolės ir prevencijos centro studijoje rašyta, kad atrasta nauja kiaulių gripo atmaina G4, kilusi iš kiaulių gripo H1N1, sukėlusio pandemiją 2009 metais.

Šis virusas pasižymi „visais svarbiausiais ypatumais, rodančiais, kad jis labai prisitaikęs užkrėsti žmones“, sakoma straipsnyje.

Kaip rodo antikūnų kraujyje testai, 10,4 proc. kiaulininkystės kompleksų darbuotojų jau buvo užsikrėtę šiuo virusu. Testavimo rezultatai taip pat rodo, kad naujai atrasto pogrupio virusai yra paveikę iki 4,4 proc. gyventojų.

Taigi, virusas jau buvo perduotas gyvūnų žmonėms, bet kol kas nėra įrodymų, kad žmonės juo gali užsikrėsti nuo kitų žmonių, kas galėtų atverti kelią jam smarkiai išplisti.

Vis dėlto mokslininkai nuogąstauja, kad G4 užsikrėtusių žmonių organizmuose įvyks tolesnių viruso prisitaikymų ir „padidės žmonių pandemijos rizika“.