Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.11.09 19:29

Nauji Tutanchamono kapavietės tyrimai gali padėti įminti Nefertitės kapo paslaptis

15min.lt 2015.11.09 19:29

Mokslininkai rado naujų įrodymų, kad Egipto faraono Tutanchamono kapavietėje gali būti dar du slapti kambariai. Šiuose kambariuose gali būti ir ilgai ieškotas karalienės Nefertitės kapas, rašo Huffingtonpost.com.

Ketvirtadienį ir penktadienį Tutanchamono kapavietė Karalių slėnyje buvo nuskenuota, naudojant infraraudonųjų spindulių termografiją.

„Pirminė analizė leidžia daryti prielaidą apie dar vieną patalpą, kurioje yra skirtinga temperatūra nei kitose šiaurinės sienos vietose“, – sakė Egipto Istorinio paveldo (Ministry of Antiquities) ministras Mamdouh el-Damaty`us.

Reikia papildomų duomenų, kad šios hipotezės būtų patvirtintos, tačiau temperatūros pokyčiai leidžia galvoti apie už sienos esančią ligi šiol nematytą erdvę.

Tokios išvados paremtų vasarą plačiai nuskambėjusią Nicholaso Reeveso teoriją, kuris išnagrinėjęs aukštos rezoliucijos kapavietės sienų vaizdus paskelbė apie dvejų užmūrytų durų žymes.

N. Reevesas mano, kad dabartinė kapavietė nebuvo paruošta Tutanchamonui. Esą jos išvaizda primena kapavietę karalienei, o ne karaliui. Anot jo, už durų esančiose erdvėse galima tikėtis surasti karalienės Nefertitės palaidojimo vietą.

Kai mokslininkai tiki, kad 1898 m. rasta mumija yra karalienės Nefertitės, tačiau ne visi su tuo sutinka. Galutinė Nefertitės laidojimo vieta laikoma viena didžiausių Egiptologijos paslapčių.

Pasak N. Reeveso, kadangi Tutanchamonas mirė būdamas jauno amžiaus, jam dar nebuvo paršuota kapavietė, todėl faraonas buvo palaidotas Nefertitei skirtoje vietoje.

Jeigu kapavietė iš tiesų yra ten, kur mano N. Reevesas, greičiausiai jos nepastebėjo ir kapų plėšikai, todėl kape tikėtina rasti ir visas beveik 4,5 tūkst. metų senumo brangenybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi