Mokslas ir IT

2015.10.30 11:22

Apdovanoti gabiausi Lietuvos magistrai

LRT.lt 2015.10.30 11:22

Paaiškėjo jau septintus metus iš eilės organizuojamo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) konkurso „Geriausi magistro baigiamieji darbai“ laimėtojai. Laureatai buvo apdovanoti Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune vykusios ceremonijos metu, rašoma pranešime spaudai.

„Kuomet kas nors laimi dainų konkursą, tai yra tikimasi, kad jis ar ji padainuos dainą. Mano magistrinio darbo daina buvo apie pamatinius filosofijos istorijos tyrimus. Sprendžiau klausimą, kaip Naujųjų laikų mąstytojai gebėjo suderinti gamtos mokslus su amžinųjų filosofinių klausimų sprendimu ir iš kur kyla dabartinis scientizmas“, – sakė humanitarinių mokslų srityje apdovanojimą už darbą „Leibnizo substancijos samprata – fizika ir metafizika“ pelnęs Laurynas Adomaitis (Vilniaus universitetas).

Vertinimo komisijos, kurią sudarė 65 Lietuvos mokslininkai, sprendimu šiemet geriausių magistro baigiamųjų darbų autoriais taip pat buvo pripažinti magistrai:

Socialinių mokslų srityje – Martynas Jablonskis už darbą „Žaidimų (lošimų) teorija ir suderintas neteisėtas elgesys: oligopolijos problema Europos Sąjungos konkurencijos teisėje“ (Mykolo Romerio universitetas).

Technologijos mokslų srityje – Mantas Vaitiekūnas už darbą „Metodo kaulo segmentams kompiuterinės tomografijos vaizduose išskirti sukūrimas ir tyrimas“ (Kauno technologijos universitetas).

Fizinių mokslų srityje – Kristina Gelžinytė už darbą „Krūvininkų rekombinacijos ir difuzijos tyrimas stipriai sužadintuose nepoliniuose, pusiau poliniuose ir poliniuose InGaN kvantiniuose lakštuose“ (Vilniaus universitetas).

Biomedicinos mokslų srityje – Joana Smirnovienė už darbą „Žmogaus karboanhidrazių aktyvumo, slopinimo ir jungimosi su ligandais tyrimai“ (Vilniaus universitetas).

Žemės ūkio mokslų srityje – Monika Raškauskaitė už darbą „Paprastosios pušies (Pinus sylvestris L.) skirtingų populiacijų baltymų polimorfizmo nustatymas dvikryptės elektroforezės ir tandeminės masių spektrometrijos metodais“ (Aleksandro Stulginskio universitetas).

Konkurso organizatorės Valeryios Mikalayevos teigimu, šiemet didelė dalis darbų pasižymėjo tarpdiscipliniškumu bei skirtingų mokslo sričių sinteze. Tai byloja, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose rengiami aukšto lygio darbai, ugdomi jaunieji tyrėjai, kurie sėkmingai tęs mokslinę karjerą.

Konkursą remia Lietuvos mokslo taryba ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.