Mokslas ir IT

2020.05.23 11:31

Singapūre keturkojis robotas vaikšto tarp žmonių ir įspėja laikytis karantino taisyklių

Singapūro valdžia COVID-19 plitimą stabdo technologijomis. Parko teritorijoje lakstantis robotas fiksuoja žmonių skaičių ir ragina laikytis saugaus atstumo. Singapūre užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija – beveik 30 tūkstančių.

Nedidukas miestas-valstybė – viena iš labiausiai infekuotų Azijos šalių.

Singapūro parke laksto metalinis keturkojis. Šunį primenantis robotas neloja, bet parko lankytojų sveikatą saugo raginimu laikytis saugaus bent metro atstumo.

Singapūre – keturkojis parko sargas: fiksuoja žmonių skaičių ir ragina laikytis saugaus atstumo

Nuotoliniu būdu valdomą robotą sukūrė amerikiečiai. Jis ne tik skelbia žinutę nesibūriuoti, bet ir įmontuotomis kameromis nustato, kiek žmonių yra vienoje vietoje.

Robotas bausti negali, tačiau nesilaikantiems saugaus atstumo pakliuvus į pareigūnų rankas tenka sumokėti nemažas baudas. Pirmą kartą nusižengę pakloja apie 200 eurų.

Keturkojė mašina sulaukia daug smalsių žvilgsnių.

„Manau, tai labai puiki idėja, nes jis gali nustatyti, kiek žmonių yra tam tikroje vietoje. Šiuo metu jų nėra labai daug, bet apie šeštą vakare padaugėja“, – sako parko lankytoja Gu Feng Min.

Dalis parke laiką leidžiančių Singapūro gyventojų abejoja, kad kalbantis robotas gali įtikinti nepaklusnius žmones laikytis karantino taisyklių.

„Visur daug ženklų. Mums kasdien primena laikytis atstumo. Aplinkiniai taip pat gėdina, visi turi kameras. Manau, tai labiau gąsdina, nei šuo robotas primenantis laikytis atstumo ir dėvėti kaukes“, – sako Singapūro gyventoja Natalie Tan.

Parke lakstantis ir žmones filmuojantis robotas sukėlė debatus dėl privatumo.

„Tai šiek tiek kelia šiurpą. Kažkas mane stebi, ir nesu tikras, kaip tas padaras reaguos, man priartėjus“, – sako gyventojas Simonas Neo.

Robotą išbandanti Singapūro valdžia tikina, kad žmonių privatumą akylai saugo. Esą šis robotas negali asmenų atpažinti bei sekti, be to nufilmuota medžiaga nesaugoma atmintyje. Viliamasi kad technologijos padės suvaldyti koronaviruso protrūkį.

Atsivėrus infekcijos židiniui bendrabučiuose, kuriuose gyvena iš užsienio atvykę darbininkai, nedidukas miestas-valstybė virto viena iš labiausiai infekuotų Azijos šalių.