Mokslas ir IT

2020.05.21 09:11

Pandemija paskatino žmonių išradingumą: surado būdą, kaip saugiai apkabinti mylimus žmones

Šalys viena po kitos švelnina karantino taisykles, tačiau net ir laisvinant ribojimus atsakingas atstumo laikymasis išlieka viena pagrindinių taisyklių. Pandemijos gniaužtuose atsidūrusieji sugalvoja vis daugiau idėjų, kaip laikantis atstumo neprarasti ryšio su žmonėmis.

Kanadietė Carolyn sugalvojo, kaip per Motinos dieną padovanoti saugų apkabinimą savo mamai.

„Tarsi grįžome į įprastą gyvenimą. Apkabinimas suteikė vilties, kad ši situacija – laikina. Fizinis prisilietimas leido pasijusti lyg namuose. Mamai apkabinus apima labai geras jausmas“, – pasakojo Carolyn Ellis, „Apkabinimų pirštinės“ sumanytoja.

Atstumas – ne kliūtis bendrauti: vis daugiau žmonių apsikabinti bando per plėvelę

Apkabinimų pirštinė – taip kanadiečių šeima pavadino per naktį pagamintą išradimą.

Plėvelės gabalas kabinamas ant skalbinių virvės. Jame pagal mamos ir dukros ūgį iškerpamos skylės, prie jų lipnia juosta priklijuojamos iš plėvelės pagamintos rankovės.

Apsikabinusius žmones skirianti plastikinė siena, užkerta kelią koronavirusui. Socialiniuose tinkluose pasidalyta idėja išgarsėjo ne tik Kanadoje, bet ir kitose šalyse.

Panašias apkabinimų pirštines pradėjo gaminti norintys prisiglausti prie rizikos grupėje esančių artimųjų.

„Nustebome, buvome priblokšti, kaip greitai ši idėja išplito. Bet labai džiaugiamės, kad mūsų apkabinimas Įkvėpė kitus, mums tai labai patiko“, – kalbėjo C. Ellis.

Pandemija nesutrukdys prisiglausti prie mylimų žmonių, tačiau apkabinimai turi būti saugūs – sako kanadietė.

Įkūrė pasimatymų patalpą

Portugalijoje prieš du mėnesius paskelbtas karantinas švelninamas, bet slaugos namuose gyvenantis 84-erių Jose sūnaus apkabinti vis dar negali.

Tačiau šeima pagaliau gali susitikti. Slaugos namuose įkurta pasimatymų patalpa.Ji praminta „emocijų dėžute“. Čia su slaugos namų gyventojais artimieji gali bendrauti per stiklinę sieną.

„Negalime prie jo prisiliesti, kontakto nėra, bet vien faktas, kas esame čia, galime žiūrėti jam į akis – suteikia daug geros nuotaikos. Ir savo tėčiui noriu pasakyti: situacija gerėja, esame vis arčiau vienas kito, anksčiau ar vėliau Įprastas gyvenimas grįš“, – tvirtino Jose Navarro, slaugos namų gyventojo sūnus.

Koronavirusas plinta oro lašeliniu būdu, todėl atstumo laikymasis – viena pagrindinių apsaugos priemonių.

Pamažu atsidarančių restoranų savininkai taip pat suka galvas, kaip klientus įpratinti nesibūriuoti.

Ošen Sičio verslininkai sugalvojo šmaikščią idėją. Kiekvienas atėjęs gauna individualų, riedantį, iš didžiulės padangos pagamintą staliuką. Su tokiu stalu net norint susidaužti taurėmis tenka įveikti dviejų metrų atstumą.