Mokslas ir IT

2020.05.18 23:45

JK tyrėjai tikisi, kad šunys gali būti išmokyti aptikti koronavirusą

LRT2020.05.18 23:45

Didžiojoje Britanijoje šunys bus mokomi užuosti koronavirusą prieš pasireiškiant simptomams žmogui, rašo „The Guardian“. Bandymams Vyriausybė skyrė 500 tūkst. svarų.

Šunys jau buvo sėkmingai išmokyti aptikti tam tikrų vėžio, maliarijos ir Parkinsono ligos kvapų, o naujame tyrime bus siekiama išsiaiškinti, ar galima išmokyti labradorus ir kokerspanielius aptikti COVID-19 infekciją žmoguje.

Nurodoma, kad pradiniame tyrimo etape bus surinti kvapo pavyzdžiai iš koronaviruso pacientų Londono ligoninėse. Tada šeši specialistai-šunys bus mokomi nustatyti virusą iš mėginių.

Projekto vyriausiasis tyrėjas prof. Jamesas Loganas teigė: „Ankstesnis mūsų darbas parodė, kadangi maliarija turi savitą kvapą ir mes sėkmingai išmokėme medicininio aptikimo šunis nustatyti maliariją.

Žinodami, kad kvėpavimo takų ligos gali pakeisti kūno kvapą, galima tikėtis, kad šunys taip pat galės aptikti COVID-19. Jei mums pasiseks, šis metodas gali pakeisti tai, kaip mes aptinkame virusą, turėdami galimybę patikrinti didelį žmonių skaičių.“

Medicinos aptikimo šunų surinkti tyrimai rodo, kad kiekvienas šuo kiekvieną valandą galėtų apžiūrėti iki 250 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt