Mokslas ir IT

2020.05.14 15:17

ES: vakcina nuo koronaviruso turi būti prieinama visiems

BNS2020.05.14 15:17

Europos Sąjunga ketvirtadienį tvirtino, kad bet kokia vakcina nuo koronaviruso turi būti sąžiningai prieinama visoms šalims, prancūzų farmacijos milžinei „Sanofi“ pranešus, kad ji pirmąsias bet kokios vakcinos nuo COVID-19 siuntas rezervuos Jungtinėms Valstijoms.

„Vakcina nuo COVID-19 turėtų būti pasaulinis viešas gėris, o galimybės ją gauti turi būti teisingos ir visuotinės“, – žurnalistams sakė Europos Komisijos atstovas Stefanas De Keersmaeckeris.

„Sanofi“ vadovas britas Paulas Hudsonas sukėlė pasipiktinimą Prancūzijoje trečiadienį pranešęs, kad jei bendrovei pavyks sukurti vakciną, pirmiausia ja bus aprūpintos Jungtinės Valstijos, kadangi šalis „prisiėmė riziką“ investuodama į partnerystės su farmacijos milžine plėtrą šiais metais.

Prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybės ministrai „Sanofi“ sprendimą vadino nepriimtinu.

ES šį mėnesį organizavo lėšų rinkimą visame pasaulyje vakcinos tyrimams ir surinko daugiau kaip 7 mlrd. eurų, bet Vašingtonas demonstratyviai atsisakė dalyvauti.

„Mums viename pasaulyje labai svarbu, kad dėl to dirbtume pasauliniu mastu, nes šis virusas yra pasaulinis virusas“, – sakė S. De Keersmaeckeris.

Europos vaistų agentūra ketvirtadienį pareiškė, kad, remiantis vykdomais bandymais, vakcina nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 gali būti patvirtinta po metų, jei viskas klostysis pagal „optimistinį scenarijų“.