Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.05.12 18:48

ES finansuos didelius kovos su koronavirusu tyrimų projektus

BNS 2020.05.12 18:48

Europos Komisija antradienį pranešė, kad konkurso būdu atrinko aštuonis didelio masto tyrimų projektus COVID-19 infekcijos gydymo ir diagnozavimo metodams kurti.

„Mums būtina sujungti valstybinio ir privatus sektorių patirtį bei išteklius, kad įveiktume šią pandemiją ir pasiruoštume kitoms būsimoms epidemijoms“, – pareiškė už inovacijas ir tyrimus atsakinga Komisijos narė Marija Gabriel.

Europos Komisija pranešė, kad virtinės aukštos kokybės tyrimų projektų finansavimui skirtas lėšas ji padidino iki 72 mln. eurų nuo anksčiau buvusių 45 mln. eurų, numatytų pagal ES programą „Horizon 2020“.

Dar 45 mln. eurų bus skirta farmacijos sektoriaus įmonėms, Naujoviškų vaistų iniciatyvos (IMI) programų partneriams ir kitoms organizacijoms, dalyvaujančioms projektuose. Bendra tyrimams skirta suma sieks 117 mln. eurų.

„Pasitelkę finansavimą pagal programą „Horizon 2020“ paspartinsime koronaviruso diagnostikos ir gydymo priemonių kūrimą mūsų įmonėms ir kitiems partneriams – to reikia, siekiant įveikti šią visuotinę ekstremaliąją padėtį“, – sakoma EK narės komunikate.

Konkursas buvo organizuojamas pagal valstybinio ir privatus sektoriaus partnerystės mechanizmą – Naujoviškų vaistų iniciatyvą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi