Mokslas ir IT

2015.10.29 14:14

Lietuvoje lankosi CERN vadovas

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.10.29 14:14

Lietuvoje lankysis didžiausio pasaulyje mokslo centro CERN vadovas Rolfas-Dieteris Heueris. 

Planuoti Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos vadovo susitikimai su Prezidente, Seimo, Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai įvyks vėliau nei numatyta. Dėl rūko atšaukus skrydį iš Varšuvos Rolfas-Dieteris Heueris į Lietuvą atskris popiet. Planuojama, jog  susitikimai įvyks vėliau antradienį. Lietuvoje  viešėsiantis  didžiausio pasaulyje mokslo centro  direktorius  tarsis dėl tolesnio bendradarbiavimo galimybių. Prezidentūra teigia, kad  didžiausio ir reikšmingiausio pasaulyje mokslo centro CERN susidomėjimas Lietuva rodo, jog Lietuvos  mokslininkai turi išskirtinių gabumų, o jų patirtis ir ekspertinės žinios yra itin vertinamos.

Mokslo centro vadovas su prezidente, Seimo, vyriausybės, universitetų ir verslo atstovais tarsis dėl tolesnio Lietuvos ir CERN bendradarbiavimo galimybių mokslo, verslo ir švietimo srityse.

CERN mokslininkas profesorius Juozas Vaitkus sako, kad susitikimas gali padėti užmegzti ryšius su verslininkais.

CERN centre įsikūrusi didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, čia įrengtas Didysis hadronų greitintuvas.

Pasitelkę galingiausius pasaulyje įrenginius mokslininkai siekia atsakyti į sudėtingiausius fizikos klausimus: kas yra „tamsioji materija“, kokia medžiaga sudarė Visatą per Didįjį sprogimą, kodėl egzistuoja gravitacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.