Mokslas ir IT

2020.05.11 14:26

„Mokslo sriuba“: kaip vyksta sprogmenų išminavimas?

LRT.lt2020.05.11 14:26

Vaikštant miške ar ariant laukus, gali pasitaikyti ne tik grybų ar akmenų. Radus įtartiną į sprogmenį panašų daiktą, jokiu būdu negalima jo liesti ar judinti. Būtina nedelsiant iškviesti policiją. Net jeigu šis daiktas surūdijęs, aplipęs moliu, didelė tikimybė, kad jo viduje – puikiai išsilaikęs sprogdiklis. Neatsargus elgesys gali kainuoti stiprius sužalojimus ar net gyvybę. Tą puikiai žino ir patyrę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos išminuotojai.

„Jeigu eini prie sprogmens ir jautiesi visiškai abejingas, gal tau jau laikas eiti pailsėti“, – sako išminuotojas Nerijus Alekna. Jis pabrėžia, kad dirbdamas su sprogmenimis niekada nesijauti komfortiškai. Išminuotojai apžiūri sprogmenis pasitelkdami robotą arba dėvėdami specialų kostiumą, sveriantį net 36 kilogramus. Toks kostiumas apsaugotų išminuotoją, esantį vos per žingsnį nuo 200 gramų trotilo užtaiso.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais per LRT Plius bei www.mokslosriuba.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.