Mokslas ir IT

2015.10.26 13:29

Mokslininkai suteikė vilties nuplikusiems

15min.lt2015.10.26 13:29

Mokslininkai atrado naują vaistą, kuris leidžia pelėms atauginti plaukus vos per tris savaites. Tikimasi, kad vaistas, kuris taip pat buvo išbandytas ir su žmogaus plaukų folikulais, padės užauginti plaukus plikiems.

Vaistas veikia slopindamas fermentus, esančius plaukų folikulų viduje, kurie yra ramybės būsenoje, tokiu būdu „pažadinant“ plaukų augimą, rašo dailymail.co.uk.

Atlikusi eksperimentus su pelėmis ir žmogaus plaukų folikulais, Angela Christiano iš Kolumbijos universiteto medicinos centro, atrado, kad vaistai, kurie slopina Janus kinase (JAK) šeimos fermentus, juos panaudojus odoje, skatina greitą plaukų augimą.

„Tai, ką mes atradome, žada labai daug, nors kol kas mes neįrodėme, kad tai yra vaistas nuo plikimo, – sakė A. Christiano. – Reikia atlikti daugiau tyrimų ir patikrinti, ar JAK slopintojai gali sukelti plaukų augimą naudojant galvos odai pritaikytas formuluotes.“

Atidžiau stebėdami pelių plaukų folikulus mokslininkai pastebėjo, kad JAK slopintojai pažadino neveiklius folikulus iš ramybės būsenos.

Plaukų folikulai plaukus gamina ne pastoviai, o cikliškai. JAK slopintojai paskatina folikulų pabudimą iš ramybės būsenos.