Mokslas ir IT

2020.05.08 12:11

Mokslininkai koronavirusą rado vyro spermoje

LRT.lt2020.05.08 12:11

Naujasis koronavirusas gali išlikti vyro spermoje net jam pradėjus sveikti. Tai nustatė Kinijos tyrėjai, rašo CNN.

Tyrėjų komanda Šangčiu miesto ligoninėje ištyrė 38 pacientus, gydomus nuo pat pandemijos pradžios Kinijoje sausį ir vasarį.

16 proc. tirtų vyrų spermoje mokslininkai rado koronavirusą ir pranešė apie tai „JAMA Network Open“. Maždaug ketvirtadalis pacientų buvo ūmioje infekcijos stadijoje ir beveik 9 proc. pasveikusių.

Tyrėjai sako, kad net jeigu virusas negali daugintis vyro reprodukcinėje sistemoje, jis gali ten išlikti dėl jam palankių aplinkos sąlygų. Taip yra todėl, kad imunitetas nepasiekia tos organizmo dalies ir negali atakuoti įsibrovusio viruso.

Vis dėlto, tai nėra nuostabą keliantis atradimas. Pasirodo, kad daug virusų gali gyventi vyro reprodukciniame trakte. Ebolos bei Zikos virusai taip pat buvo rasti spermoje, kartais netgi mėnesius po to, kai pacientas buvo pasveikęs.

Kol kas dar nėra aišku, ar virusas galėtų taip plisti. Vien todėl, kad virusas buvo aptiktas, nereiškia, kad jis užkrečiamas.

Mokslininkų manymu, jeigu būtų įrodyta, kad SARS-CoV-2 gali būti perduodamas lytiniu būdu, reikėtų apsvarstyti prevencinius būdus, kaip sustabdyti tokį plitimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt