Mokslas ir IT

2020.05.06 12:00

Pasaulinė programinių technologijų bendrovė „Crayon“ žengia į Baltijos šalių rinką

LRT.lt 2020.05.06 12:00

Visame pasaulyje veikianti tarptautinė programinių technologijų kompanija „Crayon“ pradėjo savo plėtrą į Rytų Europos rinką. Vienos iš pirmųjų šalių, kuriose įkurti biurai – Lietuva, Latvija, Estija. Dirbtinio intelekto (DI), mašininio mokymosi, debesijos ir programinės įrangos sprendimus siūlančioje bendrovėje šiuo metu dirba virš 1,5 tūkst. darbuotojų daugiau nei 35 skirtingų šalių, rašoma pranešime spaudai.

Kompanija „Crayon“ jau įžengė į Vidurio Europos rinką, o biurai jau sėkmingai atidaryti ir Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Serbijoje, Ukrainoje bei Rusijoje. Pradedant nuo Baltijos šalių, kompanija toliau tęs plėtrą į rytus, o pasak „Crayon Group“ viceprezidento Rytų ir Centrinės Europos regionui Alexander Kutowski, Baltijos šalys – logiškas plėtros į Rytų Europą atskaitos taškas.

„Rytų Europos regionas turi didelį potencialą IT srityje. Baltijos šalys jau ne pirmus metus garsėja savo pažangiais IT sprendimais bei šioje srityje stipriai pažengusiomis įmonėmis. Tiek šio regiono darbuotojai, tiek bendrovės daug dėmesio skiria IT žinių bei savo infrastruktūrų gerinimui, todėl tai – puiki terpė mūsų ekspertiniams sprendimams“, – teigia A. Kutowski.

Kaip teigia „Crayon“ vadovas Baltijos šalims Tomas Ruzgys, per paskutinis šešis metus kompanija visame pasaulyje įgyvendino daugiau nei 100 dirbtinio intelekto (DI) projektų bei įkūrė 5 DI žinių centrus, kurių resursais galės naudotis ir biurai Baltijos šalyse bei Rytų Europoje. Prie DI projektų kompanijoje dirba akademikai, taip pat buvę CERN ir kitų organizacijų darbuotojai, todėl bendrovė turi visas galimybes išnaudoti DI atskirose srityse, pavyzdžiui, optika, neurolingvistika ir kt.

„Pritaikant IT sprendimą jau konkrečiu atveju, į procesą įtraukiami ir akademikai, todėl pavyksta įgyvendinti net labai nestandartiškus projektus. Vienas pavyzdžių gimė kompanijos viduje – norint pritraukti į įmonę duomenų mokslininkų, buvo sukurtas specialus dirbtinis intelektas, vykdęs šią atranką. DI tikrino ir atrinkinėjo tuos žmones, kurie domėjosi specifinėmis DI ar duomenų mokslo sritimis ir potencialiai tiko į bendrovės pozicijas. Taip pat DI sprendimus pavyksta pritaikyti ir kitoms bendrovėms“, – išskiria T. Ruzgys.

Šiuo metu bendrovėje dirba net 600 techninių specialistų visose IT srityse. Pagrindinė „Crayon“ būstinė yra Norvegijoje, Osle, bet kompanija nuolat plečiasi ir šiuo metu turi 50 biurų 35 šalyse.