Mokslas ir IT

2015.10.20 16:02

„Google“ investuos į balsu valdomas paieškos sistemas Kinijoje

ELTA2015.10.20 16:02

JAV technologijų milžinė „Google“ ketina dešimtis milijonų JAV dolerių investuoti į Kinijoje įsikūrusią paieškos paslaugas teikiančią ir išmaniuosius laikrodžius gaminančią bendrovę. Taip pat atnaujinamos ir kitos investicijos į Kinijos rinką, kurioje veiklos buvo atsisakyta dar 2010 metais. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Antradienį „Google“ pranešė investavusi į Pekine įsikūrusią bendrovę „Mobvoi Inc“, veiklą vykdančią dirbtinio intelekto kūrimo srityje ir teikiančią balsu valdomos paieškos paslaugas Kinijoje. Ji jau sukūrė paieškos balsu programėlę išmaniesiems telefonams, kuria naudojasi apie 2 mln. vartotojų. Be to, rinkoms pristatyta ir išmaniųjų laikrodžių valdymo sistema bei išmanusis laikrodis „Ticwear“.

Tiesa, konkrečios pasirašyto sandorio aplinkybės nepateikiamos. Vis dėlto, remdamiesi anksčiau „Google“ viešintų investicijų sąlygomis, ekspertai teigia, kad susitarimo kaina gali svyruoti nuo 40 iki 45 mln. JAV dolerių.

„Google“ ir „Mobvoi“ kol kas tik pateikia informaciją, kad nuo 2012-ųjų į Kinijos bendrovę investuota 75 mln. JAV dolerių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.