Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.05.04 07:57

Trumpas: vakcina nuo koronaviruso taps prieinama iki šių metų galo

BNS 2020.05.04 07:57

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė manąs, kad vakcina nuo koronaviruso taps prieinama iki šių metų galo.

D. Trumpas taip pat sakė, kad JAV vyriausybė deda visas pastangas dėl antivirusinio preparato remdesiviro. JAV institucijos praėjusį penktadienį suteikė leidimą naudoti šį eksperimentinį vaistą, sukurtą gydyti Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus, kai svarbus tyrimas parodė, kad jis spartina sunkios būklės COVID-19 pacientų sveikimą.

D. Trumpas šiuos komentarus išsakė sekmadienį vakare per televizinį renginį, kurį rėmė kanalas „Fox News“. Per renginį, vykusį Lincolno memorialo komplekse, prezidentas atsakinėjo į dviejų „Fox News“ laidų vedėjų bei žiūrovų klausimus, pateiktus šio kanalo socialinių tinklų paskyrose.

Atsakydamas į vieno Nebraskos gyventojo, pasveikusio nuo koronaviruso infekcijos COVID-19, klausimą, D. Trumpas pareiškė: „Manome, kad turėsime vakciną iki šių metų galo.“

Prezidentas taip pat pažymėjo, kad jo administracija deda visas pastangas dėl remdesiviro.

JAV visuomenės sveikatos pareigūnai sako, kad vakcina nuo koronaviruso tikriausiai taps prieinama po vienerių ar pusantrų metų. Visgi Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto vadovas Anthony Fauci balandžio pabaigoje sakė, jog gali būti, kad vakcina taps prieinama jau sausio mėnesį, jeigu pavyks ją greitai sukurti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi