Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.05.02 09:51

JAV sukurtas testas, nustatantis koronavirusą kraujyje per parą nuo užsikrėtimo

ELTA 2020.05.02 09:51

JAV ginkluotųjų pajėgų specialistai sukūrė naują testą, leidžiantį nustatyti koronavirusą kraujyje per 24 valandas nuo užsikrėtimo. Tai penktadienį pranešė Didžiosios Britanijos laikraštis „The Guardian“.

Pasak projekto koordinatorių, naujoji testavimo sistema gali aptikti virusą ne tik tada, kai žmogui pradeda reikštis simptomai, bet ir likus kelioms dienoms iki to, kai infekcija gali būti perduodama kitiems. „Tai keturiomis dienomis anksčiau palyginti su tuo, ką gali dabartiniai testai“, – rašo leidinys.

JAV gynybos departamento perspektyvių tyrimo programų agentūros (DARPA) parengtas projektas iš pradžių buvo susijęs su ankstyvos stadijos apsinuodijimo bakteriologiniu ir cheminiu ginklu nustatymu. Bet dėl koronaviruso pandemijos programa buvo pakoreguota.

Kol kas mokslininkai laukia oficialaus vadovybės leidimo taikyti naujuosius testus. Jis gali būti duotas per savaitę. Tad šis testavimas gali būti pradėtas antroje gegužės pusėje.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 3,2 milijono, mirė daugiau kaip 230 tūkstančių infekuotųjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi