Mokslas ir IT

2020.04.30 16:21

PSO griauna viltis, kad greitai turėsime vakciną nuo koronaviruso

ELTA, LRT.lt2020.04.30 16:21

Kol bus sukurta efektyvi vakcina nuo koronaviruso, dar reikės nueiti ilgą kelią, mano Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos biuras.

„Skiepai, kurių bandymai jau pradėti, galbūt yra tie, kurie sulaukė didžiausio dėmesio ir sukėlė didžiausią optimizmą“, – kassavaitinėje biuro spaudos konferencijoje sakė PSO vakcinų ekspertas Adamas Finnas. Tačiau jie gali pasirodyti esantys nesaugūs ar neefektyvūs. Be to, gali paaiškėti, kad tai nėra skiepai, kuriuos labai paprasta gaminti pakankamais kiekiais ir dalyti tarptautiniu mastu.

Kaip arklių lenktynėse – arklys, turintis geriausias starto pozicijas, nebūtinai yra arklys, kuris galės užbaigti lenktynes, sakė A. Finnas. „Ir čia mums rūpi ne tiek laimėtojas, kiek tai, kiek arklių pasieks finišą“, – pridūrė jis.

Kaip informuoja portalas „Nature“, šiuo metu vystoma daugiau nei 90 vakcinų nuo koronaviruo. Į vakcinos kūrimo procesą įsitraukė mokslininkai ir biotechnologijų kompanijos iš viso pasaulio.

Mokslininkai bando įvairias technologijas, kurios anksčiau nebuvo naudojamos kitoms licencijuotoms vakcinoms. Mažiausiai šešios tyrėjų grupės jau pradėjo švirškti eksperimentines vakcinas savanoriams užtikrinant jų saugumą, kiti pradėjo bandymus su gyvūnais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.