Mokslas ir IT

2020.04.29 16:36

Vakcina nuo COVID-19: Oksfordo universiteto mokslininkai mano, kad ją turės jau rugsėjį

LRT.lt2020.04.29 16:36

Pasaulinėse lenktynėse, kuriose varžomasi dėl to, kas pirmas sukurs vakciną nuo naujojo koronaviruso, pirmauja Oksfordo universiteto laboratorija, rašo „The New York Times“. Tikimasi, kad vakcina plačiam naudojimui bus paruošta jau rugsėjį. 

Mokslininkai iš Oksfordo Jennerio tyrimų instituto iki kito mėnesio pabaigos planuoja atlikti vakcinos bandymus su 6 tūkst. žmonių, tikėdamiesi parodyti, kad ji ne tik saugi naudojimui, bet ir veiksminga.

Oksfordo universiteto mokslininkai sako, kad gavę institucijų pritarimą, keletas milijonų pirmųjų vakcinos dozių būtų paruoštos naudojimui dar rugsėjo mėnesį, jeigu vakcina pasirodys esanti efektyvi.

Jie sulaukė žinių, žadančių, jog tai iš tiesų gali būti realu.

Praėjusį mėnesį Montanoje esančio Nacionalinio sveikatos instituto „Rocky Mountain“ laboratorijos mokslininkai paskiepijo šešias beždžiones vienkartinėmis Oksfordo universiteto sukurtomis vakcinos dozėmis. Gyvūnai buvo paveikti didelio viruso kiekio, susargdinusio ir kitas laboratorijoje esančias beždžiones.

Praėjus 28 dienoms po to, kai beždžionėms buvo suleista vakcina, visos šešios buvo sveikos, sakė Vincentas Munsteris, tyrėjas, atlikęs šį testą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt